Знову без концертів, а в ТЦ обмеження: у МОЗ озвучили, як планують посилити карантин
Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме Кабінету міністрів посилити карантин. Нові обмеження будуть стосуватися обмеження діяльності зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон у торгово—розважальних центрах.
Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 5 листопада.
«Ми хочемо, щоб у торгово-розважальних центрах працювали виключно магазини для того, щоб люди могли купити необхідні їм речі й щоб це не впливало на економіку нашої країни», — розповів Ляшко.
Також МОЗ хоче просити уряд заборонити проведення всіх масових культурних заходів та обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів.
Окрім того, відомство хоче заборонити діяльність суб’єктів господарювання, які не дотримуються карантину. За словами Ляшка, це дозволить органам контролю карати саме тих, хто порушує протиепідемічні норми.
Також МОЗ у своїй постанові хоче рекомендувати суб’єктам господарювання впровадити окремий час для обслуговування людей віком від 60 років. МОЗ просить робити це з 10:00 до 12:00, але наголошує, що це «лише рекомендація».
«Впровадження такої години не забороняє людям похилого віку відвідувати магазини в інший час. Але воно повинно спонукати людей до 60 років не відвідувати магазини, аптеки саме в цей період», — пояснив Ляшко, додавши, що 71% людей, які померли від коронавірусу в Україні, були старше 60 років.
Також МОЗ пропонує встановити нові обмеження у регіонах з «червоною» зоною карантину. Раніше областям дозволялося обирати, які обмеження будуть діяти на цих територіях.
За пропозицією МОЗ, якщо на території, окрім 320 хворих на 100 тисяч населення, коронавірус виявлятимуть у понад 20% тестів, там діятиме повний спектр обмежень. За інформацією Ляшка, зараз в цілому по Україні цей показник становить 19%. Є регіони, де він перевищує 42%.
Окрім іншого, урядовці пропонують дозволити працювати на території з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки дитсадкам та школам з 1 по 4 клас. Водночас учнів 5-11 класів рекомендують відправляти на дистанційну освіту.
Ситуація з коронавірусом
В Україні за минулу добу, 4 листопада, коронавірусне захворювання підтвердили у 9 850 людей — це найбільше з початку пандемії. Також відомо, що вчора 8 378 пацієнтів одужали, а 193 — померли від ускладнень.
За весь час епідемії COVID-19 в Україні виявили 430 467 випадків інфікування. З них 184 782 людини одужали, а 7 924 — померли від ускладнень.
Як уберегтися?
По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.
Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску (вона має прикривати ніс і рот, а не висіти на підборідді), не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували.