«Зобов'язання Росії нічого не значать» — Клімкін на Радбезі ООН
Глава МЗС України Павло Клімкін звинуватив Росію в порушенні пунктів Будапештського меморандуму.
Глава МЗС України Павло Клімкін звинуватив Росію в порушенні пунктів Будапештського меморандуму.
Клімкін заявив про це під час виступу на засіданні Радбезу ООН щодо недопущення поширення ядерної зброї у зв'язку із ситуацією на Корейському півострові, повідомляє представництво України в ООН.
За словами Клімкіна, Україна, погодившись на ядерне роззброєння, зіткнулася із зовнішньою агресією з боку Росії.
«Унаслідок цього мою країну було «нагороджено» порушенням її меж у відвертому прояві зневаги нормами і принципами міжнародного права, Статуту Організації об'єднаних націй, завершальним актом і низкою угод, у тому числі Будапештським меморандумом. Яке послання відправлено цими діями до інших неядерних держав? Для нас це повідомлення є досить зрозумілим: зобов'язання Росії нічого не значать. Вони коштують менше, ніж вартість чорнила, яке використано для їх підписання», — заявив Клімкін.
Він додав, що українські компетентні органи у зв'язку з анексією Криму не можуть контролювати стан ядерного арсеналу в Криму, де розміщено два сховища і понад 1,2 тисячасм радіонуклідних джерел.
Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї є міждержавним документом, що гарантує дотримання положень Заключного акту ОБСЄ, Статуту ООН і ДНЯЗ щодо України як держави — учасника договору, який не володіє ядерною зброєю. Був підписаний 5 грудня 1994 року лідерами України, США, Росії і Великої Британії.
Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав світову спільноту вжити усіх можливих заходів для уникнення війни з Північною Кореєю.
ЧИТАЙТЕ: У разі війни з КНДР північнокорейський режим буде знищений— постпред США в ООН.
28 листопада Північна Корея знову запустила балістичну ракету. Вона стартувала з Пхеньонга у провінції Південний Пхеньян, згідно із заявою командувачів збройних сил Південної Кореї.
Міноборони Японії заявило, що ракета КНДР могла впасти в японській економічній зоні.
США, Японія і Південна Корея закликали скликати екстрене засідання Радбезу ООН з приводу пуску балістичної ракети КНДР. Україна засудила запуск ракети Північною Кореєю.