Золотовалютні резерви України зросли на $3,37 млрд та сягнули максимуму за останні 7 років

Міжнародні золотовалютні резерви України протягом грудня 2019 року зросли на рекордні 3,37 мільярда доларів, сягнувши рекордного за останні 7 років значення.

Такі дані наводить Національний банк України.

За весь 2019 рік міжнародні резерви зросли з 20,82 мільярда доларів до 25,3 мільярда доларів, тобто на 4,48 мільярда доларів.

«Такий обсяг резервів не лише перевищив останній прогноз Національного банку (23 млрд доларів США в еквіваленті, згідно з Інфляційним звітом за жовтень 2019), а й сягнув семирічного максимуму — востаннє більший від вищезазначеного обсяг було зафіксовано ще у грудні 2012 року», — повідомили у Нацбанку.

Рекордне нарощення резервів Нацбанк пояснює сприятливою ситуацією на валютному ринку, зокрема великими надходженнями від експорту рекордного врожаю, а також підвищеним попитом іноземців на гривневі облігації внутрішньої державної позики.

«Нарощування міжнародних резервів відбулося в рік проведення подвійних виборів та здійснення пікових виплат за зовнішнім державним боргом, що є додатковим свідченням зміцнення макрофінансової стабільності в країні», — додають в НБУ.

Нагадаємо, що станом на початок грудня 2019 року обсяг міжнародних резервів України складав 21,93 мільярда доларів. Однак протягом останнього місяця 2019 року Нацбанк здійснив рекордний викуп валюти з міжбанківського ринку, придбавши близько 3 мільярдів доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.