У листопаді 2019 року міжнародні золотовалютні резерви України зросли на 500 мільйонів доларів — до 21,93 мільярда доларів.

Про це повідомляють у Національному банку України.

Загалом зростання склало 2,5% до обсягу золотовалютних резервів у жовтні. Збільшенню резервів сприяла сприятлива ситуація на валютному ринку України.

«Попри суттєве уповільнення припливу іноземного капіталу в державні облігації, порівняно з попередніми місяцями, пропозиція валюти на ринку залишалася значно більшою ніж попит за рахунок суттєвих продажів валюти експортерами. Це дало змогу Національному банку поповнити міжнародні резерви на 897,8 млн доларів (за допомогою викупу валюти з ринку — ред.)», — йдеться у повідомленні НБУ.

На обслуговування боргів з резервів витратили 644,7 мільйона доларів. Ці витрати частково покрили новими валютними запозиченнями уряду.

Через зміну курсу валют резерви зменшилися на 29,6 мільйона доларів.

«Такий обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку», — додають у Нацбанку.

Нагадаємо, що у жовтні міжнародні резерви України складали 21,4 мільярда доларів, проти вересня вони зменшилися на 0,2%.

Нагадаємо, що у вересні міжнародні резерви України зменшилися на 2,6% – до 21,43 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile