Зонд NASA записав звучання найбільшого супутника Юпітера

Космічний зонд «Юнона» Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) записав звук під час проходження повз супутник Юпітера — Ганімед.

Про це пише NASA.

Аудіотрек створили на основі даних, зібраних приладом Waves. Він вимірює магнітне поле навколо Юпітера, щоб зрозуміти, як воно взаємодіє з газами в атмосфері.

Коли зонд пролітав повз Ганімед у червні 2021 року, апарат зафіксував електромагнітні хвилі, які потім фахівці перетворили у звуковий ряд.

«Цей саундтрек настільки дикий, що ви відчуєте, ніби ви також перебуваєте на "Юноні", коли вона пролітає повз Ганімед уперше за більше ніж два десятиліття», — каже фізик Скотт Болтон з Південно-Західного дослідницького інституту, головний дослідник «Юнони».

Він додав, що якщо прислухатися, то можна почути різкий перехід на вищі частоти приблизно на середині запису. За словами науковця, це означає вхід в інший регіон магнітосфери Ганімеда.

Раніше американський марсохід Perseverance надіслав на Землю перші звуки та відео з Марса.

Що відомо про Ганімед?

Це найбільший супутник Юпітера, що належить до групи галілеєвих супутників. Одночасно є найбільшим супутником у Сонячній системі — він перевершує за розмірами навіть планету Меркурій.

На поверхні Ганімеда спостерігаються два типи ландшафту. Третину поверхні супутника займають темні ділянки, що вкриті ударними кратерами. Їх вік сягає чотирьох мільярдів років. Решту площі займають молодші світлі ділянки, вкриті борознами та хребтами.

Юпітер відомий своїм поясами та зонами: білими й червонуватими смугами хмар, що огортають планету. Науковці поки не знають, як вони формуються. Але дані із зонда свідчать, що пояси та зони можуть формуватися завдяки газоподібному аміаку.

Що досліджує зонд «Юнона»?

NASA запустило його у 2011 році, за майже 5 років апарат досяг Юпітера. У 2016 році зонд почав досліджувати його поверхню.

Згодом він передав на Землю унікальні фотографії Юпітера. Знімки були зроблені, коли зонд успішно зробив свій перший з 36 витків навколо планети.

У січні та квітні 2018-го NASA оприлюднило нові кольорові знімки Юпітера. На них видно, зокрема, північну півкулю планети.

У листопаді 2021 року NASA представило перше 3D-зображення атмосфери Юпітера на основі даних, які зібрав апарат «Юнона».

Автор: Маркіян Климковецький