ЗРК Patriot, танки та вертольоти. Яку військову допомогу пообіцяли Україні до й після «Рамштайну»?
Як зазначив очільник Міністерства оборони США Ллойд Остін, на 8—му засіданні у форматі «Рамштайн» були представники оборонних відомств та урядів 54 країн. Перед засіданням та після нього країни оголошували нові пакети допомоги для України. Зібрали останні оновлення про військову допомогу.
Сполучені Штати
США оголосили про пакет допомоги на 2,5 млрд доларів. Нова допомога включає 90 бронемашин Stryker та 59 бойових машин піхоти Bradley. Зазначається, що це дозволить Україні створити дві бригади бронетанкової техніки.
Окрім них, Україна найближчим часом отримає:
- 8 систем протиповітряної оборони Avenger;
- 53 бронетранспортери MRAP;
- 350 армійських вантажних фургонів HMMWV;
- високошвидкісні протирадіаційні ракети HARM.
Німеччина
Німеччина анонсувала «весняний пакет» на мільярд євро. Йдеться про ЗРК Patriot, сім зенітних танків Gepard і ще один ЗРК IRIS-Т з додатковими керованими ракетами.
Нідерланди
Ця країна передасть дві пускові установки зенітної системи Patriot і ракети для цих систем. А нідерландських 65 військовослужбовців морської піхоти до квітня проведуть відповідне навчання для 400 українських військових, щоб навчити їх управління установками.
Окрім того, у Нідерландах заявили, що готові обговорити надання Україні винищувачів F-16, якщо буде запит від Києва.
Фінляндія
Фінляндія анонсувала найбільший пакет військової допомоги для України за час активної війни — на 400 млн євро.
Спеціальний радник міністра оборони Фінляндії Мііка Піннонен сказав Reuters, що цей пакет допомоги складається з важкого озброєння та боєприпасів, але не включає танки Leopard 2.
Данія
Ця країна подарує Україні всі свої 19 артилерійських установок Caesar та проведе навчання для українців щодо їх використання.
Чехія
Чехія обіцяє посилити потужності оборонної промисловості, щоб збільшити виробництво боєприпасів великого калібру, гаубиць і бронетранспортерів. Ключовою складовою чеського внеску стане технічне обслуговування вже наданого обладнання.
Естонія
Ця країна передає на 113 мільйонів євро пакет із десятків 155-мм гаубиць FH-70 і 122-мм D-30, тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів, засобів підтримки артилерійських підрозділів, сотень протитанкових гранатометів Carl-Gustaf M2 із боєприпасами.
Інші країни:
- Латвія — ЗРК Stinger, безпілотники, два вертольоти Мі-17, десятки кулеметів із боєприпасами, кілька десятків безпілотників і запчастини для гаубиці М109.
- Литва — десятки зенітних установок L70, боєприпаси та два гелікоптери Мі-8.
- Польща — зенітні установки С-60 із 70 тисячами боєприпасів, 155-мм гаубиці AHS Krab і різні види боєприпасів, бойові машини піхоти й танки Т-72.
- Велика Британія — танки Challenger 2, САУ AS90, бронемашини, артилерійські снаряди, ракети GMLRS, ЗРК Starstreak, ракети Brimstone.
- Швеція — протитанкові комплекси NLAW, САУ Archer, бойові машини піхоти CV90.
- Канада — 200 бронеавтомобілів Senator, ЗРК Nasams і відповідні боєприпаси.
- Португалія — 14 броньованих машин М113, 8 електрогенераторів, амуніція, медичне обладнання.