Звільнення Старомайорського, дискваліфікація фехтувальниці Харлан та рішення Ради щодо Ткаченка: головне за 27 липня
Сили оборони звільнили село Старомайорське на Донеччині; фехтувальницю Ольгу Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу після відмови потиснути руку російській атлетці; Верховна Рада підтримала відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури. Зібрали головне за 27 липня 2023 року.
Звільнення Старомайорського
Українські військові відзвітували про деокупацію села Старомайорське, що у Волноваському районі Донецької області. Один із бійців розповів, що село звільнила 35 окрема бригада морської піхоти та добровольчий батальйон «Арей».
Водночас на Куп’янському напрямку російські війська намагаються вибити ЗСУ з панівних висот, але українські військові відбили декілька штурмів без втрати позицій.
На Бахмутському напрямку на півдні від Бахмута Сили оборони поступово рухаються вперед, а на півночі від міста — відбивають атаки армії рф. Наразі бої тривають в районі Кліщіївки, Курдюмівки, Андріївки.
Тим часом на Лиманському напрямку українські військові відбили декілька атак рф в районі Серебрянського лісу.
Дискваліфікація фехтувальниці Ольги Харлан
Лідерка збірної України з фехтування Ольга Харлан здобула перемогу над атлеткою з росії Анною Смірновою в 1/32 чемпіонату світу з фехтування.
Опісля поєдинку українська спортсменка відмовилась тиснути руку росіянці, що за правилами Міжнародної федерації фехтування (FIE) карається чорною карткою. Зрештою українку зняли з участі в чемпіонаті світу.
Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт розповів, що заздалегідь попередив FIE, що українські спортсмени не тиснутимуть руку російським атлетам під нейтральним прапором.
Міжнародний олімпійський комітет відреагував на інцидент та закликав міжнародні федерації проявляти обережність під час проведення змагань між українськими та російськими атлетами. Комітет висловив солідарність зі спортсменами з України.
Рада підтримала відставку Ткаченка з Мінкульту
Верховна Рада підтримала відставку міністра культури України Олександра Ткаченка. За відповідне рішення проголосував 321 народний депутат.
21 липня до парламенту надійшла заява від Ткаченка про звільнення з посади міністра культури за власною ініціативою. Він заявив, що напередодні ввечері приніс прем’єр-міністрові Денису Шмигалю заяву «через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни».
Остаточний перехід ПЦУ на новоюліанський календар
Православна церква України на Помісному соборі остаточно затвердила перехід на новоюліанський календар з 1 вересня.
Предстоятель ПЦУ Блаженніший митрополит Епіфаній наголосив, що парафії та монастирі за бажанням можуть тимчасово продовжувати залишатися на старому календарі, зазначило «Суспільне».
Відповідно до зміни календаря, усі свята з нерухомими датами посунуться на 13 днів назад. Отже, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня, Покрову — 1 жовтня, Водохреще — 6 січня. Водночас зміна не стосуватиметься Великодня, оскільки це свято не має сталої дати і вираховується за особливим принципом.
Новоюліанським календарем нині користуються більшість православних церков у світі, включно з Константинопольською, Елладською, Болгарською та Румунською.
Інші новини за день
- США передали свої докази воєнних злочинів росії до МКС — генпрокурор.
- В «Укренерго» готуються до «найгіршого сценарію» взимку через нові можливі атаки росії.
- В окупованому Криму затримали 13 людей, які прийшли на слухання справи Нарімана Джеляла.
- На Рівненщині викрили військового комісара, який бив підлеглого битою — ДБР.
- Нацбанк покращив прогноз інфляції та вперше за рік знизив облікову ставку.
- Рада схвалила рекомендацію Єврокомісії про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду.