«З'їзд де-факто був фейковим»: депутатка «Голосу» Клименко розповіла, як Рудик стала очільницею партії
Народна депутатка від «Голосу» Юлія Клименко назвала «фейковим» з'їзд, на якому в березні 2020 року очільницею партії обрали Кіру Рудик. Вона запевняє, що на захід покликали лише лояльних до нової керівниці людей.
Про це Клименко розповіла в етері програми «Мокрик По Живому» на hromadske.
Вона сказала, що дізналася про призначення Рудик керівницею партії за 30 хвилин до того, як Святослав Вакарчук оголосив громадськості про свій вихід із політсили.
За словами Клименко, виборів, дебатів або ж праймеріз перед обранням Рудик очільницею партії не було: «Кіра фактично залишилася після Вакарчука — це була ідея Вакарчука».
Натомість з'їзд, на якому «Голос» обрав Рудик керівницею, Клименко називає «фейковим».
«Її не вибрали. Це була формальна передача влади. Потім був з'їзд, де її справді формально вибрали, але з'їзд де-факто був достатньо фейковим», — сказала депутатка.
Вона додала, що на цьому з'їзді дозволили бути присутніми лише тим людям, які були лояльними до Кіри Рудик: «Фактично це не демократичний процес, який повинен бути в демократичних партіях».
Клименко припустила, якби у партії справді була можливість демократично балотуватися на посаду голови, то вона запропонувала б свою кандидатуру.
Ми намагаємось зв'язатися з Кірою Рудик для отримання коментаря.
ОНОВЛЕНО (20:40). Кіра Рудик відмовилася коментувати нам слова Юлії Клименко.
Конфлікт у «Голосі»
16 червня 10 народних депутатів із парламентської фракції «Голос», а це рівно її половина, оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання «Справедливість» та висловили недовіру голові фракції.
Про розбіжності серед депутатів стало відомо ще в березні. Усе розпочалося з того, що низка парламентарів мала відмінну від керівництва партії позицію щодо голосування за один із законопроєктів.
А згодом десять народних депутатів від фракції оприлюднили спільну заяву. У ній вони розкритикували чинне керівництво партії та закликали переобрати його на з'їзді політсили. Тоді очільників партії звинуватили в узурпації влади — нібито вони використовують політсилу «як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару та підігрування владі».