Половина «Голосу» у Раді створила окреме об’єднання «Справедливість» та висловила недовіру голові фракції

10 депутатів фракції «Голос» оголошують про відокремлення в окрему групу з трибуни Верховної Ради
10 депутатів фракції «Голос» оголошують про відокремлення в окрему групу з трибуни Верховної Ради скріншот

10 народних депутатів із парламентської фракції «Голос», а це рівно її половина, оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання «Справедливість» та висловили недовіру голові фракції.

Про це заявила народна депутатка Олександра Устінова, яка також увійшла до нового об'єднання.

Окрім неї його членами стали Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Юлія Клименко, Роман Лозинський, Наталя Піпа, Ольга Стефанишина, Володимир Цабаль, Андрій Шараскін та Ярослав Юрчишин.

Вони висловили недовіру керівнику фракції Ярославу Железняку. Група депутатів стверджує, що той порушив закон і відмовляється збирати фракцію.

Також ці 10 депутатів вимагають виключити із партії її очільницю Кіру Рудик за більш ніж 60% прогулів голосувань.

«В програмі «Голосу» чітко зазначалося, що ми виключатимемо депутатів, які прогулюють понад половину засідань. Маємо виконувати обіцянки дані виборцям», — йдеться у заяві.

«Вчора (15 червня — ред.) керівництво нашої фракції та партії фактично перетнуло червону межу і зрадила інтересам своїх виборців та українців. Вони голосували за русифікацію, коли обіцяли захищати українську культуру», — оголосили депутати з трибуни Ради 16 червня.

У своїй заяві вони також звинуватили керівництво «Голосу» у підтримці «дерибану» землі у столиці.

Водночас зазначили, що представники об'єднання не складатимуть депутатських мандатів, а об'єднання діятиме в середині фракції.

Оновлено: у пресслужбі партії «Голос» кажуть, що політрада 16 червня розгляне заяву депутатів про створення окремого об'єднання і дадуть їй оцінку. Але там переконують, що створювати депутатські групи можуть лише позафракційні депутати.

«Тільки позафракційні депутати мають право створювати депутатські групи. Але створення груп в межах депутатської фракції прямо суперечить закону … Ми поважаємо колег в їхньому бажанні мати альтернативну точку зору, але вона не може суперечити і порушувати закон», — йдеться у заяві.

Що передувало?

На початку червня народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин нам у коментарі повідомляв, що низка народних депутатів фракції ведуть переговори щодо виходу з партії. Тоді говорив про 10 парламентарів.

Про розбіжності серед депутатів стало відомо ще в березні. Усе розпочалося з того, що низка парламентарів мала відмінну від керівництва партії позицію щодо голосування за один із законопроєктів.

А згодом десять народних депутатів від фракції оприлюднили спільну заяву. У ній вони розкритикували чинне керівництво партії та закликали переобрати його на з'їзді політсили. Тоді очільників партії звинуватили в узурпації влади — нібито вони використовують політсилу «як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару та підігрування владі».