Парламент підтримав створення ветеранської патронатної служби. Опозиція назвала це популізмом

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт, який передбачає створення Державної ветеранської патронатної служби.

Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко («Європейська Солідарність»).

Проєкт закону №9423 за основу підтримали 259 депутатів.

У документі пропонується створити при Кабміні Державну ветеранську патронатну службу, яка діятиме впродовж 5 років на засадах державно-волонтерського партнерства й надаватиме допомогу ветеранам.

У цій службі зможуть працювати до 15 тисяч людей, з яких не менш як 10% — волонтери. Послуги служби для ветеранів будуть безоплатними.

Завданням Державної ветеранської патронатної служби, зокрема, буде створення та підтримка Telegram-каналів та чатів, на яких:

  • розміщуватиметься інформація про порядок надання допомоги;
  • прийматимуться звернення демобілізованих у режимі 24/7;
  • надаватимуться довідково-інформаційні матеріали про допомогу;
  • встановлюватиметься зворотний зв’язок;
  • надаватимуться безоплатні консультації демобілізованим;
  • опрацьовуватимуться скарги демобілізованих щодо недоотримання адміністративних, соціальних, медичних та освітніх послуг.

Ініціатори законопроєкту вважають, що він допоможе організувати процес післявоєнної адаптації демобілізованих військовослужбовців до цивільного життя. У пояснювальній записці йдеться, що ухвалення законопроєкту створить сприятливі умови для соціалізації та підтримки ветеранів.

Натомість в опозиційній «Євросолідарності» назвали законопроєкт «черговим популістським рішенням», яке «розпорошить зусилля» щодо ветеранської політики. «Замість посилити міністерство ветеранів і нарешті призначити міністра — створюють сто пʼяту незрозумілу структуру», — написала Геращенко.