Ексдепутатові Микитасю змінили домашній арешт на заставу у справі про незбудовані склади для Міноборони

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для колишнього народного депутата Максима Микитася з домашнього арешту на заставу в розмірі 908,4 тисячі гривень.

Про це повідомили у ВАКС. Суд не розкриває імені фігуранта, утім із деталей справи випливає, що йдеться про Микитася.

Як уточнили hromadske у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, запобіжний захід змінили, бо зазначений фігурант уже 6 місяців перебуває під домашнім арештом, а під час досудового розслідування — це максимум дозволеного терміну. Надалі правоохоронці планують оскаржувати рішення в частині розміру застави.

На підозрюваного поклали обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду;
  • повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

Строк дії ухвали щодо покладених обов’язків становить 2 місяці.

Більше про справу

За даними слідства, у 2018 році Міноборони уклало контракт на будівництво захищених складів зберігання ракет і боєприпасів ЗСУ. Збудувати їх мали до 2021 року, а загальна сума орієнтовно становила 3 мільярди гривень.

Контракт підписали з підконтрольними народному депутатові України компаніями. Як указують слідчі, парламентар хотів заволодіти частиною грошей, але заважали законодавчі обмеження: Міноборони дозволялося сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт.

Тож депутат і його помічник, залучивши службовців вищого й старшого офіцерського складу ЗСУ, забезпечили ухвалення змін до постанов уряду, які дозволяли перераховувати авансом на будівництво 80% від загальної вартості контрактів.

Так, у листопаді-грудні 2018 року Міноборони перерахувало на рахунки підконтрольного депутатові товариства понад 307 мільйонів гривень. А втім, будівництво об’єкта фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

Окрім того, Микитась уже фігурує в гучних справах про заволодіння майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень, про замовлення викрадення людини, про 22 мільйони євро хабаря, запропонованого міському голові Дніпра Борису Філатову тощо.