307 млн грн авансу за незбудовані склади: екдепутат Микитась та експосадовець Генштабу отримали підозри

Попри аванс у 307 млн грн будівництво захищених складів зберігання ракет і боєприпасів ЗСУ так і не розпочали
Попри аванс у 307 млн грн будівництво захищених складів зберігання ракет і боєприпасів ЗСУ так і не розпочалиНАБУ / Скриншот

Правоохоронці повідомили про підозру в заволодінні понад 307 мільйонами гривень коштів Міноборони колишньому народному депутату, колишньому першому заступнику начальника Генштабу ЗСУ та ще чотирьом людям.

Про це повідомили НАБУ та САП.

Правоохоронці не розкривають про кого йдеться. За даними «Інтерфакс-Україна», «Центру протидії корупції» та журналіста Олега Новікова, підозрюваний ексдепутат — це Максим Микитась.

Микитась уже фігурує в гучних справах про заволодіння майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень, про замовлення викрадення людини, про 22 мільйони євро хабаря, запропонованого меру Дніпра Борису Філатову тощо.

Також про підозри повідомили помічнику ексдепутата, директору підконтрольної компанії, двом колишнім та одному чинному військовим ЗСУ.

Колишній народний депутат Максим Микитась під час обрання йому запобіжного заходу в Шевченківському суді Києва, 31 грудня 2020 рокуВікторія Рощина / hromadske

Що відомо про справу?

За даними слідства, у 2018 році Міноборони уклало контракт на будівництво захищених складів зберігання ракет і боєприпасів ЗСУ. Збудувати їх мали до 2021 року, а загальна сума орієнтовно складала 3 мільярди гривень.

Контракт підписали з підконтрольними народному депутату України компаніями. Як указують слідчі, парламентар хотів заволодіти частиною грошей, але заважали законодавчі обмеження: Міноборони дозволялося сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт.

Тож депутат і його помічник, залучивши службовців вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ, забезпечили ухвалення змін до постанов уряду, які дозволяли перераховувати авансом на будівництво 80% від загальної вартості контрактів.

Так, у листопаді-грудні 2018 року Міноборони перерахувало на рахунки підконтрольного депутату товариства понад 307 мільйонів гривень. Утім, будівництво об’єкта фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

НАБУ / САП

Яке покарання?

Дії підозрюваних кваліфіковано за:

  • ч. 5 ст. 191 ККУ — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою;
  • ч. 2 ст. 364 ККУ — зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.