Мін’юст: Рішення про поділ майна Князєва з ексдружиною не вплине на стягнення з нього коштів
Рішення суду щодо поділу спільного майна ексголови Верховного Суду України Всеволода Князєва з його колишньою дружиною значною мірою не вплине на стягнення з Князєва коштів Державною виконавчою службою.
Про це hromadske сказав заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.
Нагадаємо, 24 квітня Міністерство юстиції повідомило, що Державна виконавча служба наклала арешт на все майно та банківські рахунки Князєва.
Арешт наклали через невиконання Князєвим постанови Печерського райсуду Києва про конфіскацію в дохід держави незаконно отриманого подарунка в розмірі 906 600 гривень. У разі відсутності грошей на рахунках Князєва, ДВС може звернутися щодо стягнення його майна.
А 26 квітня Центральний райсуд Миколаєва ухвалив рішення про поділ спільного майна Всеволода Князєва з його колишньою дружиною.
Андрій Гайченко наголошує, що Державна виконавча служба має достатньо механізмів, щоб знайти можливість погасити заборгованість Князєва і стягнути в бюджет зазначені 906 600 гривень.
Хоча й зазначає, що виконання ускладнюється тим, що на майно та кошти Князєва накладений ще один арешт — у межах кримінального провадження щодо хабаря.
«Ми зараз будемо подавати клопотання у ВАКС, щоб в частині цієї суми коштів ДВС було надано можливість їх стягнути та задовольнити вимоги держави — уже сьогодні, а не чекаючи вироку суду», — сказав Андрій Гайченко.
Справа Князєва
У травні 2023 року САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Правоохоронці оголосили голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.
За даними слідства, між керівництвом Верховного Суду й людьми, які хотіли «розв'язати питання» в суді, працювало посередником адвокатське об'єднання. Слідчі зафіксували низку контактів одного з власників цього об'єднання із власником фінгрупи «Фінанси та кредит» (співголовою цієї групи називають Костянтина Жеваго).
Зокрема, Велика палата ВС розглядала справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям. Сам бізнесмен заперечив, що він причетний до хабаря голові чи суддям Верховного Суду.
15 травня правоохоронці зафіксували «на гарячому» передання другої частини хабаря, тоді ж і затримали Князєва й адвоката. А втім, у САП казали, що гроші знайшли ще в деяких інших суддів Великої палати Верховного Суду.
Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою.
31 січня Князєв вийшов з-під варти під заставу. Спершу вона становила 107,360 млн гривень, одна після шести зменшень суми застава «схудла» до 18,168 млн гривень.