Вища рада правосуддя дала згоду на тримання під вартою ексголови Верховного Суду Князєва

Засідання Вищої ради правосуддя, 18 травня 2023 року
Засідання Вищої ради правосуддя, 18 травня 2023 рокуСкриншот

Вища рада правосуддя дала згоду на тримання під вартою колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва. За рішення проголосували 14 членів ВРП.

Про це повідомляє «Суспільне». У коментарі hromadske це підтвердив адвокат.

Князєв просив про закритий розгляд справи, у зв'язку з тим, що під час засідання «скоріше за все будуть озвучуватися дані, які містять особисту інформацію, можливо, дані щодо членів ВРП, а також дані, що містять державну таємницю».

ВРП видалилася для обговорення цього питання додатково. Після повернення жоден суддя не підтримав клопотання Князєва. Однак була припинена пряма трансляція засідання.

Адвокат Іван Староста розповів нам: Князєв говорив, що доступ до сейфа у його кабінеті був не тільки у нього. Але він «не може дати оцінку, чи хтось у цей сейф заходив». Також Князєв каже про «політичне замовлення».

«Всі рішення, які виносилися до цього, на нашу думку, є суто політичними рішеннями. Вчора по ст. 206 КПК щодо його затримання.., ну і сьогодні рішення. Але всі ці рішення колективні», — сказав другий адвокат Князєва Володимир Клочков.

Староста додав, що щодо замовників Князєв розповість пізніше.

Прокурор САП Олександр Омельченко розповів, що заява про сторонній доступ до кабінету Князєва «спростовується матеріалами досудового розслідування», і не було пояснень, які б обґрунтовували позицію ексголови Верховного Суду.

За словами прокурора, до суду вже подано клопотання про обрання запобіжного заходу Князєву, очікується його призначення.

Що передувало?

17 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулась до Вищої ради правосуддя з поданням про надання дозволу на утримання під вартою Князєва. Для того, щоб Князєву обрали запобіжний захід, свій дозвіл має дати ВРП.

Пленум Верховного Суду вже висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду.

Тим часом захист ексголови Верховного Суду Князєва оскаржував його затримання у Вищому антикорупційному суді. Позиція сторони захисту Князєва зводилася до того, що Вища рада правосуддя не давала дозволу на затримання ексголови Верховного Суду та тримання його під вартою. Адвокат вважає, що правоохоронці мали б діяти з огляду на статус судді.

Прокурори наголошують, що затримали ексголову Верховного Суду задля збереження речових доказів. Прокурор САП Олександр Омельченко розповів нам у коментарі, що у справі про корупцію у Верховному Суді ще не знайшли трохи більше мільйона доларів. Омельченко зазначив, що досі всю суму не знайшли, тож відпускати Князєва з-під варти не можна. Так, суд не підтримав скаргу захисту Князєва.