Майже кожен п'ятий кандидат, з яким працюють у центрі рекрутингу до армії, — жінка
Близько 20% кандидатів, які звертаються до центрів рекрутингу в українську армію та далі просуваються на цьому шляху, є жінками.
Про це сказав уповноважений Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець у коментарі УНН.
Він зазначив, що вже зафіксовано 6,6 тисячі звернень до центрів рекрутингу. З них приблизно 1,5 тисячі заяв перебувають у роботі, тобто людям або підбираються вакансії, або вони контактують із військовими частинами тощо.
Близько 150 рекрутів уже оформлені, тобто є військовослужбовцями. Частина — ще в навчальних центрах, а решта — у своїх військових частинах.
Бежевець розповів, що від загальної кількості рекрутів понад 10% становлять жінки. А з тих, хто звернувся й далі продовжує комунікації та рухається по цьому треку, — 17%.
«Майже кожен п’ятий кандидат, з яким далі працюють, — це жінка. Це показує потенціал. Тому що насправді в армії зараз питомий відсоток жінок менший, ніж 5%. А тут ми бачимо, що майже 20% у процесі оформлення», — сказав представник Міноборони.
Зазначимо, заступниця міністра оборони Наталія Калмикова станом на 1 червня повідомляла трохи інші дані: на різних етапах рекрутингу перебувають 2049 громадян, з них 309 жінок, тобто близько 15%.
Рекрутинг до ЗСУ
Міноборони почало рекрутинговий проєкт у листопаді 2023 року. Він дозволяє людині обрати конкретний підрозділ та визначену посаду, де її цивільний досвід буде найкориснішим. Загалом з Міноборони співпрацюють чотири сервіси: Olx.ua, Lobby X, Work.ua та robota.ua. За час роботи проєкту в містах України відкрилося вже 22 рекрутингові центри.
Водночас рекрутинг не замінює мобілізацію. У Міноборони заявляють про потребу в мобілізації 400-500 тисяч людей — кількість може змінюватися залежно від розвитку бойових дій.