«Одеська кіностудія» стала збитковою, тому ризикує припинити існування — Держаудитслужба (ДОПОВНЕНО)
«Одеська кіностудія» внаслідок неефективних управлінських рішень керівництва та бездіяльності акціонерів з лідера кіноіндустрії перетворилася на збиткове підприємство. Держаудитслужба стверджує, що студія ризикує припинити своє існування, хоча сама кіностудія заперечила це.
Про це йдеться у висновку Південного офісу Державної аудиторської служби України за результатами аудиту фінансової діяльності компанії.
Перевірка встановила, що за останні п’ять років через неефективні управлінські дії та рішення кіностудія недоотримала доходів або втратила таку можливість, а також здійснила зайві витрати на загальну суму понад 400 млн гривень.
Зокрема, досі не проведена держреєстрація речових прав на нерухоме майно — земельні ділянки «Одеської кіностудії», що розташовані в елітній зоні Одеси на узбережжі Чорного моря загальною площею 6,62 га. Таке зволікання може привести до безповоротної втрати кіностудією цих земель, первісна вартість яких становить понад 61 млн гривень.
Крім того, непроведення переоцінки вартості майна, що належить кіностудії, призвело до заниження вартості її активів майже на 200 млн гривень, свідчить аудит.
Вказується, що значні проблеми кіностудії пов’язані з доходами від авторських прав на свою продукцію. Наприклад, перевірка встановила, що Державне агентство України з питань кіно передало приватній структурі ТОВ «Фірма Будущеє» виключні майнові авторські права на використання національної культурної спадщини та загальнодержавної власності України — фільмофонду, створеного ДП «Одеська кіностудія художніх фільмів» з 1955 по 1991 роки (всього налічується 269 картин). Унаслідок цього кіностудія не отримала майже 13 млн гривень додаткових надходжень.
У службі наголосили, що окремою проблемою залишається отримання доходів від Платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або наукироялті, які є значно меншими, ніж собівартість створених компанією протягом п’яти останніх років фільмів. Така ситуація може завдати збитків на понад 40 млн гривень.
За результатами аудиту фахівці Держаудитслужби надали рекомендації для покращення фінансово-господарської діяльності кіностудії.
Доповнено о 20:25. «Одеська кіностудія» заявила hromadske, що сума у 400 млн гривень є «цілковито маніпулятивною». Там кажуть:
«Цифра взята з описової частини аудиторського висновку, де складені математичним шляхом усі цифри, які є не більше ніж економічним припущенням спеціалістів, що проводили аудит і не мають стосунку до безпосередньої перевірки».
Крім того, за словами пресслужби, описова частина, яка підкреслила окремі види діяльності, не має прямого впливу на кіностудію.
Згідно з актом ревізії, перевіряли два порушення на загальну суму близько 1 млн гривень. Як кажуть у студії, ці порушення усунули на час проведення перевірки.
«“Одеська кіностудія” працює стабільно, і жодних загроз її існуванню немає. Нині “Одеська кіностудія” не має заборгованості по заробітній платі та сплаті податків і є активним учасником кінематографічного процесу», — заявили там.
«Одеська кіностудія»
У 1919 році кіностудію утворили на базі приватних кінофабрик Борисова та Харитонова. У 1923-1929 роках Одеська кінофабрика перетворилася на головний кіновиробничий майданчик Української РСР. Серед тих, хто працював на студії, — кіносценарист Юрій Яновський, а також режисери Лесь Курбас та Олександр Довженко.
Кіностудія є однією з найдавніших у світі та налічує понад 700 фільмів різних жанрів. Зокрема, на фабриці зняли стрічки «Д’Артаньян і три мушкетери», «Пригоди Електроніка», «Місце зустрічі змінити не можна», «Діти капітана Гранта», «Десять негренят».