До «Охматдиту» «потихеньку» повертатимуть онкологічних пацієнтів — Ляшко
У дитячій лікарні «Охматдит» після російського удару знову запрацювали лабораторія та центр крові. Це дає змогу «потихеньку» повертати онкологічних пацієнтів у відділення, де проведені першочергові ремонти.
Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу 12 липня.
Гендиректор «Охматдиту» Володимир Жовнір розповів, що попри російську атаку в лікарні продовжували лікуватися десятки дітей з дуже важкими патологіями. Йдеться про пацієнтів у відділеннях ендокринології, неврології, двох педіатричних відділеннях та відділенні СНІДу.
«[Діти] залишилися тут, бо їхні корпуси зазнали мінімальних пошкоджень. Там збереглися вода, кисень, є все, що б лікувати на тому самому рівні. Тому ці діти перебувають там. Мають медикаменти, витратні матеріали, навіть харчоблок зберіг свою роботу», — пояснив гендиректор.
Відновлення роботи центру крові означає, що там зможуть приймати кров та тромбоцитарну масу від донорів, щоб діти могли отримати необхідні компоненти крові для лікування.
Окрім того, у лікарні вже запрацювало відділення радіології. Медики продовжили опромінювати тих дітей, які почали опромінювання ще до атаки рф. За словами Жовніра, зараз на повну працюють всі потужності цього відділення.
Він анонсував, що найближчим часом очікується прибуття нової для всієї України машини для лікування: «Це буде нова технологія».
Жовнір зазначив, що найближчим часом до лікарні можуть бути переміщені діти з онкології. Ймовірно, це відбудеться вже 12-13 липня, залежно від питання транспортування та домовленостей з місцями, куди евакуювали маленьких пацієнтів. Їх перевезуть у новий корпус.
Окрім того, лікарня та МОЗ обговорювали можливість надання допомоги діалізним хворим у цьому корпусі.
Гендиректор лікарні зазначив, що «Охматдит» зараз може приймати приблизно до 100 дітей у наявних корпусах. Ще приблизно 50 дітей зможуть перевезти найближчим часом після сьогоднішньої оцінки.
Наразі медики отримали 16 заяв від пацієнтів на лікування за межами країни. За словами Ляшка, з-за кордону також є пропозиції прийняти їх. Щодо кожного з пацієнтів проводять консиліум. Одна з перших таких евакуацій може бути наступного тижня в одну з країн ЄС.
Удар по «Охматдиту»
Зранку 8 липня війська рф здійснили масований ракетний обстріл України. Сили оборони збили 30 із 38 ракет окупантів.
росіяни, зокрема, поцілили в дитячу лікарню «Охматдит». Під час удару там перебували 627 дітей. Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що російський удар припав на токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.
Унаслідок атаки по медустанові загинули дві людини, ще 50 поранені. Згодом у лікарні також помер хлопчик, який постраждав від атаки.
Одразу ж після удару до лікарні прибували небайдужі, які допомагали розбирати завали, приносили воду та їжу. «Укрзалізниця» повідомила, що разом з київським залізничним вокзалом прихистить і відвезе куди потрібно всіх прибулих пацієнтів «Охматдиту».
Держава вже пообіцяла відбудувати лікарню — уряд спрямував 100 мільйонів гривень на першочергові відновлювальні роботи. Окрім того, небайдужі за 41 годину пожертвували для «Охматдиту» 300 мільйонів гривень. До уряду України надійшла «велика кількість запитів» від різних країн, готових прийняти дітей з лікарні.
Пропагандистські ресурси тим часом почали поширювати інформацію, нібито це Україна обстріляла власну дитячу лікарню. Утім, українські слідчі показали докази, що по закладу запустили російську ракету Х-101.