Суд призначив заставу депутату Задорожньому, якого підозрюють у вимаганні хабаря

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід народному депутатові Миколі Задорожньому. Він фігурує у справі про «відкат» на ремонті водогону в Сумській області.

Про це повідомило Національне антикорупційне бюро. 

Йому призначили понад 3 мільйони гривень застави з покладенням процесуальних обов’язків. Як пише «Суспільне», йдеться про такі обов’язки:

  • прибувати до слідчих, прокурорів, слідчого судді та суду за першою вимогою;
  • не відлучатися без дозволу за межі Києва;
  • утриматися від спілкування зі свідками;
  • носити електронний браслет.

Водночас прокуратура просила про запобіжний захід у вигляді застави розміром 5 мільйонів гривень та носіння електронного браслета.

«Я є найбільш зацікавленим. Заявляю, що не створював і не буду створювати проблем розслідуванню, для переховування немає підстав», — заявив на суді парламентар. 

Що передувало?

Правоохоронці оголосили підозру депутатові. За даними слідства, він вимагав хабар за неперешкоджання у проведенні тендера щодо ремонту водогону в Охтирському районі Сумської області. Парламентар хотів отримати 14% коштів, виділених на ремонт водогону, для себе та місцевих правоохоронців. Йдеться про 3,4 мільйона гривень.

Після цього Задорожнього виключили з партії «Слуга Народу», а також пообіцяли призупинити його членство в однойменній фракції на час розслідування та виключити зі складу парламентської тимчасової слідчої комісії з питань облаштування фортифікацій та закупівлі дронів.

Про Задорожнього

Микола Задорожній — український шоумен, ведучий та організатор святкових заходів, раніше працював в агенції GB Event by Kvartal 95. Також займався викладацькою діяльністю і був учасником гумористичної групи «Брати Гагаріни», що виступала на телепроєкті «Бійцівський клуб».

З 2019 року був народним депутатом від партії «Слуга Народу».

За даними руху «Чесно», наприкінці 2022 року Задорожній проголосував за містобудівну реформу (№5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Через спротив громадськості станом на початок 2024 року президент не підписав законопроєкт, а отже, він залишається нечинним.