У Києві відбувся мітинг проти переслідувань грузинських добровольців

Біля посольства Грузії у Києві сьогодні, 29 липня, відбувся мітинг проти переслідувань грузинських добровольців. Владу Грузії закликають негайно припинити переслідування бійців, що воювали за Україну.

Про це повідомила журналістка hromadske з місця події.

На місці зібралися приблизно 80 людей, серед яких українські та грузинські ветерани, представники підрозділів, діаспора, учасники руху «Кавказький Союз», «Кавказького легіону», батальйону «Тбілісі», спецпідрозділу «Чорний орел», «Правого сектору» тощо.

У руках учасники тримали прапори обох країн і плакати, зокрема «Silence kills», «СДБ Грузії = росія», «Не залишимо наших братів». Мітингувальники вигукували гасла: «Зупиніть переслідування грузинських добровольців» та «Дайте політичний захист добровольцям».

Від української влади вони вимагали запровадити процедуру спрощеного отримання громадянства, надання політичного захисту і консульської допомоги грузинським добровольцям, розповів hromadske організатор акції Владислав Артюшенко.

Підставою для мітингу стало те, що Служба держбезпеки Грузії почала вживати репресивних заходів проти грузинських добровольців — їх почали оголошувати в розшук та викликати на допити ветеранів.

«Це один із кроків щодо посилення проросійських сил у Грузії. Після ухвалення закону про іноагентів вони хочуть завадити добровольчим силам — посадити тих, хто вже воював чи воює в Україні, та залякати тих, хто тільки збирається долучитися до боротьби з рф», — вважають організатори мітингу.

Тиск на добровольців

У липні стало відомо, що у Грузії викликали на допит щонайменше трьох чоловіків, які добровольцями стали на захист України. Їм закидають тероризм та державний переворот.

Зокрема, за словами адвокатів добровольця Лаші Чигладзе, звинувачення та питання до нього на допиті стосувалися прибуття чоловіка в Україну й епізоду його перебування там із грузинськими товаришами.

Ні сам військовий, ні його адвокат не могли розповісти подробиць справи. А втім, захисник добровольця назвав провадження «прямо політичним».