«Слуга Народу» готова дати 150 голосів за заборону УПЦ МП, монобільшість існує — Потураєв

Від фракції «Слуга Народу» буде щонайменше 150 голосів за законопроєкт, який заборонятиме діяльність релігійних організацій, повʼязаних із росією. Загалом законопроєкт можуть підтримати 240 депутатів.

Про це сказав народний депутат й очільник Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв в інтерв’ю для «РБК-Україна».

Він заявив, що менше ніж 10% українців асоціюють себе з московським патріархатом, а тому «розколу в суспільстві» щодо його заборони немає. Водночас, якщо цей законопроєкт розколює монобільшість у парламенті — «значить, така і ціна була цій монобільшості», каже депутат.

За його словами, від «Слуги народу» за заборону УПЦ МП проголосують щонайменше 150 депутатів, «і цього достатньо, щоб законопроєкт пройшов у залі, разом з голосами інших фракцій і груп».

«Голоси є. Мало того, я вважаю, що це була помилка — відкласти [голосування] ще на декілька тижнів. Проголосувати можна було в той день або наступний. Було б 240 голосів мінімум», — вважає Потураєв.

Він також запевнив, що офіційно монобільшість існує, даючи за деякі законопроєкти до 219 голосів. Однак ядро монобільшості — це все ж менша кількість депутатів, що становить близько 180-190 людей.

Нагадаємо, на липневому засіданні Верховної Ради народні депутати заблокували трибуну з вимогою продовжити розгляд закону проти УПЦ МП. Тоді ж подальші засідання парламенту скасували. Наступні, згідно з графіком, будуть уже в серпні.

Голова парламенту Руслан Стефанчук заявив, що депутати вирішили сконцентруватися на доопрацюванні окремих положень закону, щоб його якнайшвидше винесли на голосування.

Що відомо про законопроєкт?

У січні 2023 року уряд зареєстрував законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.

Законопроєкт підготували за рішенням Ради національної безпеки й оборони. РНБО просила президента Володимира Зеленського розглянути діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.

В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення РНБО назвали «розмитим». Мовляв, ідеться про московський патріархат, «а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату».

На засіданні парламенту 23 липня у Верховній Раді вкотре блокували внесення до порядку денного парламенту законопроєкту про заборону релігійних організацій, які пов’язані з росією.