Британські депутатки хочуть викликати Ілона Маска до парламенту через вплив Х на заворушення
Британські депутатки можуть викликати Ілона Маска для обговорення того, яку роль відіграла його соцмережа X у расових заворушеннях, які охопили країну протягом останнього тижня, а також щодо особистих коментарів мільярдера.
Про це членкині парламенту від Лейбористської партії Чі Онвура та Дон Батлер заявили у коментарі Politico.
Політикині кажуть, що будуть тиснути на власника X та інших керівників технологічних компаній, щоб вони відповіли на запитання щодо впливу соцмереж на зростання заворушень у Великій Британії.
До цього Маск, зокрема, писав, що «громадянська війна неминуча» у Великій Британії, і заявив, що відповідь британської поліції була «односторонньою».
Власник X також потрапив під критику за відновлення облікового запису високопоставленого ультраправого активіста Томмі Робінсона, який був співзасновником Ультраправа ісламофобська організація в Англії«Англійської оборонної ліги».
Обидві британські політикині є кандидатками в очільниці парламентського комітету з науки, інновацій та технологій. Вони запевнили, що, якщо обіймуть посаду, то наполягатимуть на більшій прозорості від X.
«Справді важливими моментами тут є те, як алгоритми платформ просувають і поширюють дезінформацію та поширення расової ненависті, а також те, як бізнес-моделі платформ спираються на це», — сказала Онвура.
Депутатка розкритикувала Маска за «роль X у поширенні дезінформації», і сказала, що X несе «відповідальність не розпалювати расову ненависть».
А от Батлер вважає, що комітет повинен «допитати всіх власників платформ соціальних мереж».
Що відбувається у Великій Британії?
29 липня в англійському місті Саутпорт 17-річний хлопець із ножем напав на студію, де відбувався тематичний урок з танців і йоги для дітей у стилі попспівачки Тейлор Свіфт. Унаслідок нападу три дівчинки віком 6, 7 та 9 років загинули. Ще 11 дітей і 2 дорослих зазнали ножових поранень, більшість із них — у важкому стані.
Мотиви нападника залишаються невідомими. Поліція розкрила, що нападник — Аксель Рудакубана, уродженець Кардіффу (Уельс) із сім’ї християн із Руанди. Але в соцмережах спершу поширили неправдиві заяви про те, що підозрюваним був мусульманин чи шукач притулку, який прибув до Великої Британії на човні, пишуть Guardian та TRT.
Після цих повідомлень ультраправі протестувальники через соцмережі організовували демонстрації в містах по всій країні. Правоохоронці закликали утриматися від насильства та попереджали про відповідальність. Масові заворушення відбулися в Ліверпулі, Халлі, Манчестері, Блекпулі, Сандерленді, Болтоні та інших містах.