На Олімпіаді бі-гьорл дискваліфікували за накидку з написом «Волю афганським жінкам»
Спортсменку-біженку Маніжу Талаш дискваліфікували зі змагань Поширеним є слово «брейкдансерка», а втім, у спільноті це вважають неправильним. Тож танцівників брейкінгу називають бі-боями, бі-гьорлз або просто брейкерамибі-гьорл з брейкінгу на Олімпійських іграх за те, що вона вдягнула накидку з написом «Волю афганським жінкам» під час свого виступу.
Про це пише CNN.
21-річна дівчина, яка втекла з Афганістану після того, як радикальне угруповання «Талібан» захопило владу, живе в Іспанії та представляє команду біженців на Іграх.
Під час свого дебюту Талаш показала під кофтою накидку зі словами, які закликають до емансипації афганських жінок.
«Я покинула Афганістан не тому, що боюся талібів або тому, що не можу жити в Афганістані. Я хочу зробити все, що можу, для дівчат в Афганістані, для свого життя, свого майбутнього, для всіх», — наголосила вона перед початком Ігор.
Згодом Всесвітня федерація танцювального спорту оприлюднила заяву, в якій говориться, що дівчину дискваліфікували за демонстрацію «політичного гасла» на своєму одязі під час бою перед кваліфікацією.
Стан жінок в Афганістані
В ООН заявляють, що фіксують дискримінаційні укази та заходи щодо жінок в Афганістані від серпня 2021 року — після приходу до влади радикального угруповання «Талібан».
Так, у вересні 2021-го в Афганістані призупинили середню освіту для дівчат. В UNAMA (Місія сприяння ООН в Афганістані) зазначають, що хоча «Талібан» обіцяв дозволити середню освіту для дівчат після узгодження навчальної програми з ісламськими цінностями та культурними нормами, прогресу в цьому питанні не відбулося.
А в грудні 2022 року Міністерство вищої освіти країни призупинило навчання жінок в університетах. В ООН пояснюють, що відмова в доступі до освіти може позначитися на фізичному та психічному здоров’ї жінок, а також призвести до домашнього насильства.
Також в Афганістані обмежили право жінок подорожувати чи працювати поза межами свого дому й мати доступ до громадських місць. Крім того, жінок виключили з усіх рівнів ухвалення державних рішень.
В ООН додають, що станом на 2023 рік 13,8 мільйона афганських жінок і дівчат потребували гуманітарної допомоги.