У Раді знову закликали до регулювання Telegram на тлі затримання Дурова у Франції
Голова парламентського Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що Україна має запровадити жорсткіше регулювання Telegram раніше, ніж це зроблять інші країни після затримання засновника месенджера Павла Дурова у Франції.
Про це Юрчишин написав у Facebook.
За його словами, зараз росія «кидає всі сили», щоб звільнити Дурова. Той, щоб його не видали москві, мовляв, піде на співпрацю із французьким слідством.
У результаті цього в усьому світі впровадять жорсткіше регулювання Telegram. Однак, на думку депутата, Україна має зробити це раніше, «бо саме ми на передовій».
«Ніщо не зупинить рішення, час якого настав ще у 2022 році», — вважає Юрчишин.
Нагадаємо, увечері 24 серпня французькі ЗМІ повідомили, що в паризькому аеропорту затримали 39-річного засновника і генерального директора месенджера Telegram Павла Дурова.
За даними слідчих, відсутність модерації та співпраці з правоохоронними органами, а також інструменти, які пропонує Telegram (наприклад, одноразовий номер), роблять Дурова співучасником торгівлі наркотиками, злочинів проти дітей і шахрайства. Йому може загрожувати до 20 років в’язниці.
Доля Telegram в Україні
14 лютого речник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що платформа Telegram містить у собі «цілу низку загроз для України». За його словами, загрозу для безпеки держави становлять не окремі медіа, що є на платформі, а сама соцмережа.
Водночас він зазначив, що Україна вибудовує комунікацію з адміністраціями всіх платформ, щоби працювати за прозорими правилами. У Telegram відповіли, що платформа повністю безпечна для українців.
Увечері 28 квітня в месенджері зникли чат-боти Головного управління розвідки Міноборони, Служби безпеки України та Мінцифри, через які, наприклад, можна було повідомити про рух російської техніки. У ГУР МО блокування назвали «необґрунтованим» і таким, що «суперечить правилам та публічним заявам керівництва Telegram».
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин казав, що блокування чат-ботів урядових організацій, зокрема спецслужб, у Telegram не повʼязане з критикою месенджера з боку української влади. Він пов’язав інцидент з російською ФСБ. Однак 29 квітня заблоковані чат-боти стали знову доступні в Telegram.