Або Telegram встановлює діалог з державою, або його просто закриють — глава комітету з інформполітики
Очільник Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв заявив, що наразі немає ресурсів для регуляції месенджера Telegram. На його думку, якщо таких ресурсів немає, то застосунок варто блокувати.
Про це він розповів у інтерв’ю «РБК-Україна».
За його словами, ресурсів на регулювання Telegram в української влади «немає і не буде». Це стосується не лише цього застосунку, а й будь-яких соцмереж. Тому, на думку Потураєва, якщо держава не може регулювати соцмережі, то їх варто блокувати за прикладом «ВКонтакте» та «Одноклассники».
На питання, як бути з тим, що всі представники української влади переважно комунікують через Telegram, глава комітету відзначив, що закриття цього месенджера «дорого коштуватиме» і кожен «заплатить свою ціну», оскільки 80% населення користуються немодерованою соцмережею, керівництво якої не вступає в комунікацію з Україною та залишається під впливом спецслужб рф.
«Я не бачу іншого варіанта, як не програти — не те що інформаційну війну, а війну взагалі, — окрім як написати достатньо простий законопроєкт, суть якому буде в тому, що або мережі чи платформи встановлюють діалог з українською державою, або держава їх просто закриває», — розповів Потураєв.
Доля Telegram в Україні
14 лютого речник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що платформа Telegram містить у собі «цілу низку загроз для України». За його словами, загрозу для безпеки держави становлять не окремі медіа, що є на платформі, а сама соцмережа.
Водночас він зазначив, що Україна вибудовує комунікацію з адміністраціями всіх платформ, щоби працювати за прозорими правилами.
У Telegram відповіли, що платформа повністю безпечна для українців.
У 2023 році Міністерство зв’язку Іраку заблокувало Telegram через побоювання щодо національної безпеки держави, а в росії платформу оштрафували через те, що вона відмовилася видалити «фейки про спецоперацію».
Увечері 28 квітня в месенджері зникли чат-боти Головного управління розвідки Міноборони, Служби безпеки України та Мінцифри, через які, наприклад, можна було повідомити про рух російської техніки. У ГУР МО блокування назвали «необґрунтованим» і таким, що «суперечить правилам та публічним заявам керівництва Telegram».
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин вважає, що блокування чат-ботів урядових організацій, зокрема спецслужб, у Telegram не повʼязане з критикою месенджера з боку української влади. Він пов’язав інцидент з російською ФСБ. Однак 29 квітня заблоковані чат-боти стали знову доступні в Telegram.
- Поділитися: