Гринкевич-молодший сидітиме під вартою ще два місяці

Сину львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича Роману, якого спільно з батьком підозрюють у постачанні для української армії неякісного одягу на 1 млрд гривень, продовжили тримання під вартою ще на два місяці.

Про це йдеться в рішенні суду від 4 вересня.

Сидіти в СІЗО Роман Гриневич буде змушений до 1 листопада. Однак він також може внести заставу в розмірі 360 мільйонів гривень.

Якщо Гринкевич зробить це, він буде повинен носити електронний браслет, здати документи для виїзду за кордон, не виїжджати з місця свого проживання, з’являтися до суду на вимогу та повідомляти про зміну місця проживання чи роботи.

Крім того, запобіжний захід продовжили й для трьох інших фігурантів справи Гринкевичів. Їх також залишили під вартою до 1 листопада з альтернативою застави 160 млн, 250 млн та 302, 8 млн.

Детальніше про справу

Минулого року ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ: компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Слідчі встановили, що залучені компанії раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міноборони. Це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень.

Так, правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише в невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

За даними слідчих, Гринкевич пропонував хабар за допомогу з поверненням майна на території митного поста «Чайки» Київської митниці, яке вилучили в підконтрольних йому компаній під час розслідування. Його затримали 29 грудня під час передачі коштів.

У результаті групі з п'яти людей на чолі з Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України. Усіх їх взяли під варту.

Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала «Трейд лайнс рітейл». А дружина Гринкевича, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки. Студенти вимагали відсторонити жінку від навчального процесу на період досудового розслідування справи щодо її чоловіка.