На відновлення енергетики України за два роки зібрали 4 мільярди доларів — Блінкен
Країни США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада«Великої сімки», а також інші партнери з початку повномасштабного вторгнення рф зібрали понад 4 мільярди доларів на відновлення енергетичної інфраструктури України.
Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає «Укрінформ».
«Ми впродовж останніх двох років працювали над мобілізацією ресурсів для України, для її народу, щоби забезпечити їм необхідні енергоносії, і щоби країна могла постачати електрику людям», — зауважив Блінкен.
Так, за його словами лише за останній місяць про нові внески оголосили Німеччина, Нідерланди та інші країни. У червні віцепрезидентка США Камала Гарріс повідомила про виділення 500 мільйонів доларів на енергетичні потреби, а минулого місяця США виділили ще 300 мільйонів доларів, збільшивши внесок у цьому секторі до 1,8 мільярда доларів.
Він наголосив, що путін намагається використати енергетику та холод як зброю у своїх прагненнях підкорити Україну.
«Ми знаємо, що майбутня зима буде складною, тому наші країни щодня працюють разом, щоби надати Україні те, що їй потрібно, аби пережити зиму», — додав він.
Тому, за словами Блінкена, учасники міністерського засідання у Нью-Йорку обговорять нинішню ситуацію та плани на ближчу перспективу, щоби відновити енергоінфраструктуру України, яка постраждала від російських ударів.
Що з енергосистемою України?
Наразі ситуація в енергосистемі залишається складною через значні пошкодження енергетичних об’єктів унаслідок масованих ворожих атак на енергетику. Загалом Україна втратила 9 ГВт генерувальних потужностей, а війська росії продовжують обстрілювати енергетичну інфраструктуру, особливо в прифронтових та прикордонних регіонах. Під обстріли найчастіше потрапляють підстанції та лінії електропередачі.
Улітку активно тривала масштабна ремонтна кампанія та відновлення енергооб’єктів для підготовки до осінньо-зимового періоду. Також на рівень споживання вплинула спека.
А 26 серпня війська росії провели найбільшу масовану атаку, націлившись на енергетичну інфраструктуру України.
Окупанти застосували різні види озброєння: БпЛА, крилаті ракети, «кинджали». Загалом вони запустили по Україні понад сотню ракет різних типів та близько сотні «шахедів», повідомив президент Володимир Зеленський. Протиповітряна оборона збила над Україною 102 ракети та 99 ударних безпілотників.
Загалом 15 областей постраждали внаслідок російської масованої атаки. «Укренерго» надало розпорядження ввести екстрені відключення світла, а згодом — за графіком.