Мінцифри планує впровадити штучний інтелект у роботу держави — Федоров

Міністерство цифрової трансформації напрацьовує політику для впровадження штучного інтелекту в роботу держави.

Про це віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив на форумі «Диригенти змін», пише «Інтерфакс-Укрїана».

«У кожному напрямі (над якими працює Мінцифри — ред.) є свої проєкти, які потрібно формувати. Окремий напрям, який стане фундаментальним для кожної галузі, де ми формуємо політику, це буде, звісно, штучний інтелект», — сказав Федоров. 

Міністр додав, що представники Мінцифри проводитимуть зустрічі з усіма провідними ІТ-компаніями України, обговорюватимуть, що можна зробити в цьому напрямі, і як залучити компанії. 

Він зазначив, що Україна має «не пропустити цей тренд у світі, а стати центром». На його думку, у такий спосіб з'явиться можливість «обігнати» інші цифрові уряди.

«Ми зі 102-го місця у світі на п'яте місце за п'ять років піднялися. Але нам потрібно на перше місце, саме штучний інтелект та автоматизація — той напрям, який зараз для нас пріоритетний», — наголосив Федоров.

Як Україна зараз використовує ШІ?

Ще з літа 2023 року Україна почала тестування FPV-дронів зі штучним інтелектом, які здатні уражати цілі після втрати зв’язку. У вересні того самого року до експлуатації в ЗСУ допустили один із таких безпілотників — Saker Scout. У Міноборони пояснювали, що за допомогою просунутої оптики система цього дрона може самостійно розпізнавати та фіксувати координати техніки ворога, навіть замаскованої.

У лютому в ЗСУ підтверджували, що окремі пілоти в деяких підрозділах використовують безпілотники з функцією штучного інтелекту. Однак додавали, що ця технологія залишається складною у втіленні операцій на фронті.

А у квітні американський телеканал CNN, покликаючись на власні джерела, стверджував, що безпілотники, якими Україна атакує російські нафтопереробні заводи, оснащені штучним інтелектом. Це забезпечує точність ударів, зазначали журналісти.

У Міноборони заявили, що платформа штучного інтелекту Avengers, яку розробив Центр інновацій Міністерства оборони України, допомагає Силам оборони щотижня виявляти по 12 тисяч одиниць російської техніки.