Рада вирішила не піднімати військовий збір для військових (ДОПОВНЕНО)
Для військовослужбовців військовий збір залишили на рівні 1,5% — Рада схвалила відповідну поправку до закону.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Так, під час розгляду законопроєкту про підвищення податків військовий збір залишать на тому самому рівні для бійців Збройних сил, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління держохорони, Державної служби спецзв’язку та Державної спецслужби транспорту.
Доповнено о 10:59. Рада також відхилила правку до закону, згідно з якою планувалося підвищення військового збору до 5% для усіх громадян, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Однак згодом він спростував свої слова та заявив, що таке рішення стосується лише військових.
Підвищення податків
Кабінет Міністрів схвалив зміни до держбюджету на 2024 рік, згідно з якими видатки на оборону збільшать на 495,3 млрд гривень. Тобто можуть зрости податки. Річ у тім, що міжнародні партнери України не фінансують наші воєнні видатки. На це йдуть гроші з податків разом із внутрішніми запозиченнями. Вони є «вирішальним джерелом» фінансування воєнних дій, наголошує Мінфін.
Більшість коштів для покриття додаткових витрат на оборону планують отримати завдяки збільшенню доходів держбюджету на понад 214 млрд гривень. Також Україні доведеться позичати понад 160 млрд на внутрішньому ринку. Понад 60 млрд гривень планують урізати з витрат на обслуговування державного боргу.
Паралельно уряд ініціював зміни до Податкового кодексу. Законопроєкт, який пропонує ці зміни, невдовзі має розглянути парламент.
Так, законопроєкт №11416-д передбачає, зокрема:
- підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
- збільшення податків для 1, 2, 4 групи Фізична особа-підприємецьФОП, для них встановлюється військовий збір у розмірі 10%;
- запровадження авансових внесків для Автозаправні станціїАЗС;
- встановлення 1% податку від прибутку доходів для ФОПів 3 групи;
- встановлення 25% податку від прибутку для небанківських фінансових установ;
- помісячна звітність щодо Податок на доходи фізичних осібПДФО.
Нагадаємо, на початку вересня Верховна Рада в першому читанні не змогла ухвалити цей законопроєкт, тому його відправили на повторний розгляд.