У керівниці Миколаївської МСЕК знайшли незаконні прибутки, а в її сина — російський паспорт
Правоохоронці обшукали помешкання керівниці Миколаївської медико-соціальної експертної комісії та її сина під час розслідування схеми ухилення від мобілізації. У них знайшли 450 тисяч доларів та колекцію ювелірних виробів.
Про це розповіли у Службі безпеки України (СБУ) та Офісі генерального прокурора (ОГП).
Правоохоронці не називають імені посадовиці, однак, за даними YouControl, Миколаївську МСЕК очолює Віра Бєлякова.
За даними слідства, вона переховувала свою колекцію ювелірних виробів за різними адресами. Більшу частину коштовностей та грошей знайшли в помешканні її сина.
Той є інтерном медичного вишу, а також громадянином росії — у нього знайшли російський паспорт. Як стало відомо, він оформив собі російське громадянство ще до початку повномасштабної війни в колишньому генконсульстві рф в Одесі.
Щоб приховати свої незаконні прибутки, керівниця Миколаївської МСЕК оформила на свого сина три квартири. Вона також разом із сином оформила 2 групу інвалідності для отримання від держави додаткових пільг і соціальних виплат.
Водночас протягом 2015-2023 років Бєлякова задекларувала дохід на загальну суму близько 2 мільйонів гривень.
Зараз правоохоронці розв’язують питання, щоб оголосити посадовиці про підозру.
Скандали з МСЕК
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. Наступного дня працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці обласної МСЕК та взяли її під варту.
7 жовтня Печерський райсуд Києва відправив Крупу під варту на два місяці з альтернативою застави в понад 500 мільйонів гривень.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.
Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський призначив засідання РНБО щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями й пообіцяв реакцію на різних рівнях.