Політв’язня Григорія Сінченка утримують у «найжорстокішому СІЗО» рф у Таганрозі
росіяни утримують українського політв’язня Григорія Сінченка у СІЗО № 2 міста Таганрог. Його називають одним із «найбільш жорстоких місць утримання для українців на території рф».
Про це повідомила мати політв’язня Тетяна Гулевська, цитує Об'єднання родичів політв’язнів кремля.
За інформацією Тетяни Гулевської, росіяни свідомо не надають тяжкохворому Григорію медичну допомогу, не дозволяють передачі та будь-які контакти з ним.
Як зазначається, Григорій має захворювання хребта, а також набуті за час незаконного ув’язнення каліцтва. Зокрема він пережив травмування грудної клітки, розрив правої легені та посттравматичний пневмоторакс праворуч. Пізніше в цій легені розвинувся туберкульоз.
При цьому росія також відмовляє йому в доступі до правової допомоги. Чинному адвокатові не дозволяють бачитися з Григорієм. Сам правник заявляє, що з вікон СІЗО № 2 Таганрогу, де перебуває Сінченко, постійно чути крики.
Попередній адвокат Сінченка відмовився надавати послуги, надіславши повідомлення його матері, що «знайомі з російських правоохоронних органів переконливо порадили йому» відмовитися захищати українського в’язня через ризик щонайменше втратити адвокатську ліцензію, а в гіршому разі — бути мобілізованим на війну проти України.
На тілі Сінченка під час засідань також неодноразово помічали ознаки побиття. На засіданні 26 серпня він вперше заявив, що визнає свою провину; сидів мовчки з опущеною головою та не брав активної участі в засіданні, захищаючи себе, як він це робив зазвичай.
Адвокат та мати Сінченка вважають, що Григорій вчинив так, бо в разі оскарження і подання апеляції йому доведеться ще пів року перебувати в цьому ж СІЗО, де його катують. У разі ж відмови від оскарження, Сінченко сподівається на переведення в іншу колонію.
Об'єднання родичів політв’язнів кремля закликає омбудсмена України та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими якнайшвидше внести Сінченка у списки на обмін. Уряди іноземних держав та міжнародні організації закликають вимагати від російської влади перевірити умови утримання Сінченка та вжити всі можливі заходи для отримання доступу до нього.
Що відомо про Григорія Сінченка?
Уперше бойовики затримали його 2 грудня 2016 року в Донецьку, де він намагався відновити документи про інвалідність через хронічну травму хребта. Сінченка звинуватили у роботі на користь України.
Його вдалося звільнити під час великого обміну в грудні 2017 року. Проте хлопець вирішив помститися за все те, що довелося пережити в полоні, та знову поїхав до Донецька.
Там у жовтні 2019 року він влаштував акцію проти тортур — підірвав станцію стільникового оператора «Фенікс». Відео виклав у YouTube, підписавши: «Це зроблено з метою привернення уваги до нелюдських тортур у підвалах МДБ. Народ Донбасу має вийти на акцію протесту проти тортур чи фашистська республіка залишиться без зв'язку».
Сінченка одразу ж затримали співробітники «Міністерства державної безпеки в ОРДО» і він вдруге опинився в полоні. Наприкінці травня 2020 року хлопцю вдалося втекти з донецького ізолятора, але за місяць його знову затримали. Наразі Сінченко фактично втретє перебуває в полоні бойовиків.