Центральну МСЕК планують ліквідувати до кінця тижня — Ляшко
Центральну медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) планують ліквідувати до кінця поточного тижня.
Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає кореспондент «Укрінформу».
Раніше уряд доручив Ляшку не пізніше ніж до 1 листопада внести всі необхідні нормативні документи й законопроєкти на розгляд Кабміну, щоб завершити реформу ліквідації МСЕК і запровадження нової моделі.
Окрім того, за рішенням РНБО Ляшко вже втілив низку кадрових наказів про звільнення, зокрема йдеться про керівництво центральної МСЕК та очільників профільного департаменту МОЗ, яке відповідає за координацію діяльності комісій.
Що відомо про скандали зі МСЕК
22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони України щодо ситуації зі МСЕК і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності.
Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом.
А за кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.
Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки, згідно з яким Верховна Рада має розглянути законопроєкт, що передбачатиме ліквідацію медико-соціальних експертних комісій.
Раніше Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним Хмельницького центру медико-соціальної експертизи. Там викрили керівницю МСЕК, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.