Очільників МСЕК не допустять до роботи у новій системі лікарських комісій — МОЗ

Нинішніх очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допустять до позицій в оновленій системі лікарських комісій.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я у відповідь на запит «Суспільного».

Решта медиків, які зараз працюють у МСЕК, зможуть податися на роботу в лікарні з 1 січня 2025 року, але за певних умов.

Основним критерієм, за яким їх відбиратимуть, буде ведення лікарської практики. Це необхідно, аби експертизу проводили лікарі, які мають актуальний рівень медичних знань.

Справи, які вже прийняті на експертизу до МСЕК, передадуть у нові комісії зі збереженням черги розгляду.

Також у МОЗ зазначили, що рішення, які МСЕК ухвалить до 31 грудня, будуть чинними. Переглядатимуться лише ті справи, за якими правоохоронці проводять розслідування, або за якими законодавці визначать категорії для перегляду відповідно до останнього рішення Ради національної безпеки та оборони.

Скандали з МСЕК

4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.

Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему Крупи, адже були її співучасниками. Десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, які мають «повернути справедливість».

Так, генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. МСЕК у чинному вигляді обіцяють ліквідувати вже цього року. В уряді представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.

Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.

Також президент доручив НАЗК розробити законопроєкти, які б визначали голову й членів МСЕК суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.