Керівниці Миколаївської МСЕК, у якої знайшли незаконні прибутки, досі не оголосили підозру. Прокурор пояснив чому
Очільниці медико-соціальної експертної комісії в Миколаївській області, у якої виявили численні незаконні статки, досі не оголосили підозру, оскільки ще тривають слідчі дії.
Про це сказав виконувач обов’язків керівника Миколаївської обласної прокуратури Денис Фальченко, передає кореспондент «Укрінформу».
За його словами, для оголошення підозри необхідно мати відповідні підстави, зібрати докази, з'ясувати обґрунтованість та законність звинувачень. Фальченко також зазначив, що слідство в цій справі проводить СБУ.
Нагадаємо, 22 жовтня правоохоронці обшукали помешкання керівниці Миколаївської медико-соціальної експертної комісії та її сина під час розслідування схеми ухилення від мобілізації. У них знайшли 450 тисяч доларів та колекцію ювелірних виробів.
За даними слідства, вона переховувала свою колекцію ювелірних виробів за різними адресами. Більшу частину коштовностей та грошей знайшли в помешканні її сина, який є інтерном медичного вишу, а також громадянином росії — у нього знайшли російський паспорт.
Як стало відомо, він оформив собі російський паспорт ще до початку повномасштабної війни в колишньому генконсульстві рф в Одесі.
Скандали з МСЕК
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему Крупи, адже були її співучасниками. Десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО, які мають «повернути справедливість».
Так, генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. МСЕК у чинному вигляді обіцяють ліквідувати вже цього року. В уряді представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.
Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.
Також президент доручив НАЗК розробити законопроєкти, які б визначали голову й членів МСЕК суб’єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.