Уряд розглядає законопроєкт про реформу МСЕК, зміни будуть з січня 2025 року — Ляшко
Уряд розглядає законопроєкт про реформу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Комплексні зміни щодо роботи МСЕК очікують з 1 січня 2025 року.
Про це у Верховній Раді заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомили депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.
Ляшко анонсував, що замість МСЕК в Україні працюватиме команда експертів-лікарів. За його словами, команда експертів замінить понад 500 МСЕК.
«Замість окремих 528 МСЕК мають запрацювати комплексні бригади лікарів, у тих закладах, де лікуються і проходять реабілітацію пацієнти», — процитувала Ляшка Ірина Геращенко.
Міністр зазначив, що оновлена система має бути повністю автоматизованою і цифровізованою. Наразі розробили новий законопроєкт щодо реформи МСЕК, який уже вивчає уряд.
Ляшко пообіцяв комплексні зміни щодо МСЕК з 1 січня 2025 року. А до цього система буде «працювати, як працювала, з певними точковими поліпшеннями».
Додамо, що 29 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Скандали з МСЕК
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися за перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський призначив засідання РНБО щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями й пообіцяв реакцію на різних рівнях.
Так, 22 жовтня Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом. За кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.