В Україні з'явився перший Центр реінтеграції для звільнених військовополонених. Як допомагають бійцям?

Перший заклад охорони здоров’я у системі Міністерства оборони отримав статус Центру реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців. 

Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров. 

Центр реінтеграції — це спеціалізований комплекс, який надає всі послуги в одному місці: медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу, також там здійснюються реінтеграційні заходи й допомога в отриманні довідок та відновленні документів. 

Міністр розповів, що цей медзаклад працює в центральному регіоні й уже надає медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу українським військовим після повернення з полону. 

Наразі він розрахований на 100 місць із можливістю розширення до 200 й більше завдяки реабілітаційним ліжкам. 

За словами Умєрова, від військовослужбовців і медперсоналу вже надійшли перші пропозиції та побажання. Їх врахує Департамент охорони здоров’я Міноборони, пообіцяв він. 

«Це новий етап у нашій роботі, і ми вдосконалюємо його щодня у співпраці з Офісом президента, урядом та профільними відомствами. Наш обов’язок — подбати про тих, хто жертвує своїм здоров’ям та життям задля захисту України», — наголосив міністр.

Ставлення до українських військових у полоні

Колишній генеральний прокурор Андрій Костін заявляв, що в російському полоні фізичних і моральних тортур зазнають до 90% українських військовополонених.

Він також казав, що понад 2200 українських захисників визнали потерпілими у провадженнях щодо перебування в російському полоні. Понад 500 з них свідчили про застосування фізичного насильства під час допитів, зокрема про катування електрострумом.

Моніторингова місія ООН також опитала 60 українських військовополонених, звільнених цієї зими. Більшість із них розповіли про катування в полоні. Більш ніж половина заявили, що проти них вчиняли сексуальне насильство.