Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт премʼєра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу (ДОПОВНЕНО)
Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт премʼєра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу і колишнього міністра оборони Йоава Галланта.
Про це повідомили в суді.
Їх звинувачують у воєнних злочинах і злочинах проти людства. Йдеться про голодування як метод ведення війни, а також вбивства, переслідування та інші нелюдські дії.
Суд заявляє, що злочини були скоєні щонайменше з 8 жовтня 2023 року до щонайменше 20 травня 2024 року.
Ордери на арешт мають гриф «секретно», щоб захистити свідків і гарантувати проведення розслідування. Однак Досудова палата МКС вирішила оприлюднити інформацію, оскільки дії, подібні до тих, про які йдеться в ордері на арешт, схоже, тривають і досі.
Палата вважає, що Нетаньягу та Галлант навмисно та свідомо позбавляли цивільне населення в Газі речей, необхідних для їхнього виживання — їжі, води, ліків та медичного приладдя, а також палива та електроенергії.
Палата встановила, що їхня поведінка також обмежила можливості гуманітарних організацій надавати продовольство та інші товари найпершої потреби населенню в Газі. Вищезазначені обмеження разом із відключенням електроенергії та скороченням постачання палива також серйозно вплинули на доступність води в Газі та здатність лікарень надавати медичну допомогу.
Нетаньягу і Галланта вважають відповідальними за навмисне керівництво нападом на цивільне населення, навмисне заподіяння шкоди здоровʼю, що призвело до загибелі мирного населення, зокрема дітей.
Доповнено о 15:05. Міжнародний кримінальний суд також видав ордер на арешт командувача військового крила ХАМАС Мухаммеда Діаба Ібрагіма аль Масрі (Дейфа). Його також звинувачують у воєнних злочинах і злочинах проти людства.
Ордер на арешт означає, що премʼєра Ізраїля Беньяміна Нетаньягу, колишнього міністра оборони Йоава Галланта та командувача військового крила ХАМАС Мухаммеда Діаба Ібрагіма аль Масрі мають право затримати та передати до суду. Затримати їх можуть на території країн, які ратифікували Римський статут.
Зазначимо, що Нетаньягу звільнив Галанта 5 листопада, покликаючись на відсутність взаємної довіри під час війни. Це рішення спричинило протести по всьому Ізраїлю.
Ситуація в Секторі Гази
ООН попереджає, що палестинці «зіткнулися з дедалі гіршими умовами для виживання» в частинах Сектору Гази, які перебувають в облозі ізраїльських військ. Оскільки протягом 40 днів туди практично не було доставлено допомоги.
Раніше Ізраїльський парламент проголосував за законопроєкт, що фактично забороняє діяльність агентства ООН у справах палестинських біженців UNRWA на території Ізраїлю. Це рішення критикували на Заході.