Голову Маріупольської МСЕК викрили на вимаганні грошей за оформлення інвалідності. Їй оголосили підозру

Правоохоронці викрили керівницю Маріупольської медико-соціальної експертної комісії, яка тимчасово дислокується у Хмельницькому, на вимаганні грошей за оформлення інвалідності.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Там розповіли, що Маріупольська МСЕК ухвалює рішення про встановлення груп інвалідності для внутрішньо переміщених осіб із Донецької області й інших тимчасово окупованих територій України.

Слідство встановило, що керівниця МСЕК вимагала в одного чоловіка 5 тисяч доларів за позитивне «вирішення питання» щодо встановлення III групи інвалідності. Під час отримання цих коштів її затримали.

Також у її помешканні провели обшуки, під час яких правоохоронці вилучили понад 20 тисяч доларів. Посадовиці оголосили про підозру за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди — ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

За це їй може загрожувати позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Скандали зі МСЕК

4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.

Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

На тлі цього скандалу правоохоронці взялися за перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський призначив засідання РНБО щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями й пообіцяв реакцію на різних рівнях.

Так, 22 жовтня Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом. За кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.