У ботсаду Гришка заперечили заяви щодо житлової забудови: Ні цеглинки

Національний ботанічний сад імені Гришка в Києві заперечив висновки Держаудитслужби про те, що землю передали під житлову забудову всупереч закону. Там це вважають «інформаційним вкидом».

Про це сказав заступник директора ботсаду Микола Шумик в етері «Суспільного».

«Нікому ми не передавали, не передаємо і, сподіваюсь, не будемо передавати ботанічний сад. […] Оці інформаційні викиди, мені здається, [...] що вони якраз перед тим, що хтось знову щось хоче від ботанічного саду», — заявив він. 

За словами Шумика, у 2018 році дійсно укладалася угода, але йшлося про впорядкування господарської зони, а не про зведення житлової забудови. На тій території є, зокрема, гуртожиток — підсобні приміщення, прилеглі до гаража. Вони потрібні для працівників, які приїздять із сіл і деколи там ночують.

«Ми у проєкті чітко записали: капітальний ремонт і розбудова адміністративно-офісних приміщень на території господарської зони. [...] Там було декілька інвесторів, і була укладена з “КСМ Груп” ця угода, але про житлову забудову не йшлося», — переконує заступник директора ботсаду.

Він додав, що з 2018 року не чув про цього інвестора «ще щось», а ботсад не займався угодою, тож йому не зрозуміло, чому саме зараз порушили це питання. Зокрема, працівника ботсаду здивували заяви чиновників.

«Ні цеглинки, жодної забудови проведено не було, тому мені здається, що цей [договір] або застарілий, або розірваний», — додав Шумик.

Що передувало?

Державна аудиторська служба виявила порушення у фінансовій діяльності Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка за підсумками аудиту виконання бюджетних програм Національною академією наук України та її установами. 

Як зазначає орган, усупереч прямій законодавчій забороні земельна ділянка ботсаду стала предметом інвестиційної угоди. Вона передбачає зведення житлових та нежитлових будівель, частку в яких мав отримати ботсад. 

На тлі цього столична влада звернулася до уряду, щоб унеможливити забудову ботанічного саду.