Суд у рф незаконно засудив сімох українських полонених за участь у бойових діях на Курщині

У Москві Другий Західний окружний військовий суд незаконно засудив взятих у полон сімох українських військових. Їм призначили від 15 до 16 років позбавлення волі за участь у наступі ЗСУ в Курській області.

Про це повідомили в генеральній прокуратурі рф.

За версією слідства, на початку серпня 2024 року обвинувачені нібито «незаконно вдерлися на територію Коренєвського району Курської області з метою терористичної діяльності».

У росії кажуть, що українські військові обладнали в цьому районі вогневі позиції та розгорнули командний пункт в одному з будинків.

Суд визнав Анатолія Волошина, Володимира Аршулика, Сергія Караєва, Олександра Дойчука, Зіновія Сигерича, Андріана Кульбабу та Олега Вовка винними у «вчиненні теракту групою осіб за попередньою змовою, що спричинила настання тяжких наслідків». Це — пункти «а» та «в» частини 2 статті 205 кримінального кодексу росії.

Володимир Аршулик та Андріан Кульбаба отримали по 15 років колонії суворого режиму, решта військовополонених — по 16 років колонії.

Слідчий комітет росії стверджує, що вони служать у 202 батальйоні 103 бригади територіальної оборони ЗСУ.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Операція на Курщині

Перші неофіційні повідомлення про прорив кордону в Курській області з’явилися 7 серпня 2024 року, а президент України Володимир Зеленський уперше підтвердив бої на Курщині 12 серпня.

За цей час Україна взяла під контроль понад тисячу кілометрів російської території. Ця операція дала змогу уникнути послаблення позицій України та окупації Сумщини, перехопити ініціативу у росії, а також операція «стала найбільшою інвестицією» України у процес звільнення своїх громадян з російського полону.

Восени стало відомо, що для стримування українських сил на Курщині росія залучила військових з КНДР.

Останніми днями, на тлі наближення інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, Україна активізувала наступ на Курщині. Війська рф своєю чергою просуваються на сході України. Аналітики припускали, що це може бути пов’язано із бажанням сторін мати найкращі позиції в разі ймовірних переговорів, про які говорили, зокрема у США.