Як українці ставляться до призупинення фінансування USAID? Ось результати опитування
Більшість українців визнають, що призупинення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) матиме деякі або значні негативні наслідки для України. Водночас велика частина вважає, що деякі проєкти «проїдали гроші» чи займалися непотрібними справами.
Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології.
Так, 22% українців переконані, що зупинка фінансування USAID матиме значні негативні наслідки. Ще 47% вважають, що таке рішення хоч і матиме поганий вплив, але є справедливим, оскільки це буде покаранням для тих, хто «проїдали гроші» чи займався непотрібними справами.
Інші 12% опитаних стверджують, що зупинка фінансування USAID не матиме наслідків, а решта 19% респондентів не змогли визначитися з відповіддю.
У регіональному розрізі найбільша кількість людей, які вважають, що зупинка фінансування USAID матиме негативні наслідки, зафіксована на півдні України — 25%. У центрі та на сході таких по 24% та 23% відповідно, а на заході — 19%.
А тих, хто вважає, що рішення про припинення фінансування USAID не матиме наслідків, також найбільше на півдні — 16%. На сході таких українців 13%, у центрі — 12%, а на заході — 10%.
Припинення фінансування USAID
Президент США Дональд Трамп ухвалив рішення призупинити виділення всієї американської зовнішньої допомоги на 90 днів. Рішення, зокрема, стосується програм та проєктів з економічного й гуманітарного розвитку, які реалізуються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
В указі Трампа стверджувалося, що напрями зовнішньої допомоги Сполучених Штатів не відповідають американським інтересам і в багатьох випадках суперечать американським цінностям.
Згодом USAID перейшло під контроль Державного департаменту США. А бізнесмен Ілон Маск, якого Трамп призначив главою Департаменту ефективності уряду (DOGE), заявив, що працює над закриттям агентства, яке він назвав «злочинною організацією», якій «час померти».
Зеленський обіцяв, що частину тих програм американської підтримки, які зараз призупинені, профінансують державними коштами. А у Верховній Раді пропонували замінити американську допомогу європейською.
Про опитування
Дослідження проводили упродовж 4-9 лютого за допомогою методу телефонних інтерв’ю (Computer-assistedtelephoneinterviewsCATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
В опитуванні взяли участь 1000 респондентів віком від 18 років, які проживають на території України, яку контролював уряд України. Статистична похибка такої вибірки не перевищувала 4,1%.