Як українці сприймають ідею 30-денного перемир'я? КМІС наводить дані опитування
Абсолютна більшість українців позитивно ставляться до ідеї можливого 30-денного перемир’я в російсько-українській війні.
Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Так, 77% українців мають позитивне трактування цієї пропозиції. Більшість із них переконані, що в такий спосіб Україна хоче показати, що саме росія не хоче миру або що вона порушує домовленості.
17% українців поставилися негативно до такої ідеї: 8% опитаних вважають, що це ослабить Україну, 7% респондентів назвали це кроком відчаю української влади через складну ситуацію на фронті, а ще 2% стверджують, що це крок до капітуляції України.
Також українців запитали, як вони ставляться до вимог глави рф володимира путіна для встановлення тимчасового перемир’я. 79% респондентів вважають такі умови абсолютно неприйнятними, а 14% стверджують, що їх можна прийняти, однак визнають, що це складне рішення.
Ще 2% українців заявили, що погодяться на умови росії, а решта 4% опитаних не змогли відповісти.
Можливе перемир’я
На перемовинах зі США у Саудівській Аравії 11 березня Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження 30-денного режиму припинення вогню. Як зазначили в Офісі президента, США доведуть цю ініціативу до відома росії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий на припинення вогню. А втім, наголосив: воно запрацює лише тоді, коли на нього погодиться росія. Лідер рф володимир путін відповів, що москва згодна з пропозиціями про припинення бойових дій, однак є питання, які ще треба обговорити.
А глава ОП Андрій Єрмак заявив, що обговорення деталей щодо можливого припинення вогню між Україною та рф може розпочатися вже наступного тижня.
Про дослідження
Опитування проводили впродовж 12-22 березня методом телефонних інтерв’ю. У дослідженні взяли участь 1326 респондентів віком від 18 років, що живуть на підконтрольній уряду України території.
Статистична похибка не перевищує 3,5%.