Майже 80% українців проти відведення ЗСУ з чотирьох областей на вимогу путіна — опитування
78% опитаних українців не погоджуються на повне відведення Збройних сил з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей на вимогу лідера рф володимира путіна.
Про це свідчать результати опитування соціологічної служби «Центру Разумкова», проведеного з 28 лютого по 6 березня.
Людей запитували, чи варто Україні заради припинення росією війни погоджуватися на виконання певних умов, висунутих путіним.
Лише 8% опитаних (6% у західному та центральному, 10% у східному та 14% у південному регіонах) погодилися б на те, щоб українські війська були повністю виведені з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей (з усієї території цих областей у межах їхніх адміністративних кордонів). Не погоджуються на виконання цієї умови 78% респондентів.
5% опитаних (2% у західному, 3% у центральному, 6% у східному та 15% у південному регіонах) погодилися б на те, щоб у міжнародних договорах був зафіксований статус Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, Криму та Севастополя як регіонів росії. Не погоджуються на виконання цієї умови 82% опитаних.
7% опитаних (2% у західному, 8% у центральному, 11% у східному та південному регіонах) погодилися б на те, щоб усі західні санкції проти росії були скасовані. Не погоджуються на це 78% респондентів.
Дещо більша (22%) частка респондентів (8% у західному, 26% у центральному, 24,5% у східному та 33,5% у південному регіонах) готова заради припинення війни погодитися на те, щоб нейтральний, позаблоковий, без'ядерний статус України був зафіксований у Конституції України. Проте більшість (56%) виступають проти цього.
Соціологи зазначають, що готовність іти на такі поступки залишилася практично незмінною порівняно з червнем 2024 року.
Варто зазначити, президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна дотримується позиції, що не визнає окуповані території російськими.
До цього державний секретар США Марко Рубіо заявив, що серед інших тем під час переговорів з Україною в Саудівській Аравії також обговорювали потенційні територіальні поступки в межах майбутньої мирної угоди.
Про опитування
Дослідження підготувала соціологічна служба Центру Разумкова з 28 лютого по 6 березня 2025 року. Опитування методом face-to-face проводилося на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Участь у ньому взяли 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
- Поділитися: