Шмигаля відправили у відставку, а у «Слузі Народу» озвучили новий склад Кабміну: головне за 16 липня
Верховна Рада проголосувала за відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та всього його уряду. Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія озвучив оновлений склад Кабінету Міністрів. ДБР прийшло з обшуками на квартиру загиблого льотчика Андрія Пільщикова (Джуса). Зібрали головні новини за 16 липня.
Шмигаля відправили у відставку
Верховна Рада підтримала постанову про відставку уряду прем’єр-міністра Дениса Шмигаля — за це проголосував 261 депутат.
Уже ввечері президент Володимир Зеленський заявив, що підписав документи про призначення Дениса Шмигаля новим міністром оборони. Він також зазначив, що Міноборони керуватиме стратегічними галузями промисловості, а чинний глава Мінстратегпрому Герман Сметанін повернеться на посаду очільника «Укроборонпрому».
Яким буде новий склад Кабміну? Відповів Арахамія
Голова парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія розповів, яким буде оновлений склад Кабінету Міністрів. Так, низка чиновників обіймуть нові посади, а деякі чинні міністри залишаться на своїх посадах. Детальніше про це читайте в новині.
Окрім цього, в уряді планують об’єднати Міністерство національної єдності з Міністерством соціальної політики. Також в одне відомство об’єднають Міністерство економіки, Міністерство аграрної політики та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.
Обшуки у квартирі загиблого льотчика Джуса
Правоохоронці Державного бюро розслідувань проводили обшуки у квартирі загиблого льотчика Андрія Пільщикова (Джуса) через розслідування щодо директора «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна.
Його матір Лілія Авер’янова розповіла hromadske, що правоохоронці не попередили її про обшук і не вказували, якої саме кримінальної справи це стосується.
Згодом у ДБР підтвердили факт обшуків, зазначивши, що це відбувалося згідно з рішенням суду.
Удар по Добропіллю
росіяни 16 липня скинули авіабомбу на центр Добропілля, що в Донецькій області. Внаслідок атаки загинули дві людини, ще 27 — зазнали поранень.
Також пошкоджено 54 торгові точки, 304 квартири у 13 будинках і 8 автомобілів.
САП почало провадження щодо Стефанішиної
Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо виконувачки обов’язків віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної.
Правоохоронці розпочали провадження за фактами, викладеними в матеріалі «Української правди», в якому йдеться про те, що ексчоловік віцепремʼєрки Михайло Стефанішин минулого року знайшов «ключі від АРМА» — представляється тіньовим куратором офісу агентства в неформальних бесідах.
Наразі про підозру у вказаному кримінальному провадженні ще нікому не повідомили. Досудове розслідування триває.
Стало відомо, хто взяв відповідальність за вбивство полковника СБУ Воронича
Українське крило правоекстремістської організації Base, яку заснували у США, взяло на себе відповідальність за вбивство полковника Служби безпеки України Івана Воронича в Києві 10 липня.
«Вбивство полковника СБУ — це не кінець, а лише початок. Ми продовжимо нашу боротьбу, доки справедливість не переможе», — йдеться в повідомленні.
У ньому осередок висловив гордість за своїх «товаришів», які здійснили вбивство і додав: «Полювання триває!».
Рада проголосувала за зміни до держбюджету
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про зміни до державного бюджету на 2025 рік.
У Міністерстві фінансів пояснили, що кошти скерують для:
- Міноборони — 311 млрд гривень;
- МВС — 84 млрд гривень;
- ГУР Міноборони — 4,5 млрд гривень;
- СБУ — 1,6 млрд гривень;
- УДО — 505 млн гривень;
- Держспецзв’язку — 64,5 млн гривень.
Інші новини:
- Данська компанія допомагає росіянам вивозити українське зерно з окупованого Бердянська — медіа.
- Верховна Рада визнала депортованими українців, яких у 1944-1951 роках примусово переселяли з нинішньої території Польщі.
- Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт, який пропонує запровадити військову службу за контрактом для охочих віком від 60 років.
- Через відсутність уповноваженого із захисту державної мови понад 20 порушників мовного законодавства уникли адміністративної відповідальності.
- Народні депутати Олексій Гончаренко та Данило Гетманцев поштовхалися у Верховній Раді, коли депутат від «Європейської Солідарності» хотів заблокувати трибуну