Зеленський відзначив державними нагородами воїнів «Альфи»
Президент Володимир Зеленський із нагоди дня Центру спеціальних операцій «Альфа» Служби безпеки України відзначив державними нагородами бійців підрозділу.
Про це повідомили в Офісі президента.
Зеленський вручив 37 воїнам державні нагороди.
Серед відзначених — три Герої України, один із яких посмертно. Зеленський також вручив ордени Богдана Хмельницького I й II ступенів, «За мужність» І-ІІІ ступенів, княгині Ольги II ступеня та медалі «За бездоганну службу» III ступеня.
Крім того, президент підписав указ про відзначення державними нагородами 90 бійців «Альфи».
Президент окремо відзначив далекобійні операції Служби безпеки, багато із яких є заслугою саме «Альфи».
«Ми пишаємось і вашими результатами в санкціях середньої дальності проти росії на тимчасово окупованій території. Те, що відбувається з російською логістикою на окупованій території, з їхніми воєнними об’єктами, — це найкращий примус росії до дипломатії та до скорішого завершення цієї війни», — сказав Зеленський.
23 червня «Альфа» відзначає 32-гу річницю з дня створення підрозділу.
Як повідомляли у Службі безпеки України, за час повномасштабного вторгнення бійці центру спецоперацій «Альфа» СБУ знищили майже дві тисячі російських танків і приблизно 650 систем ППО. Також на рахунку підрозділу до 20% усіх втрат російської піхоти.