Захопили в Ормузькій протоці. Україна врятувала чотирьох українських моряків, яких КВІР утримував із квітня
Українські дипломати домоглися звільнення чотирьох українських моряків, яких у квітні захопили представники іранського Корпусу вартових ісламської революції під час проходження Ормузької протоки.
Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі журналістам.
Він розповів, що громадяни України належали до екіпажу контейнеровоз Epimonidas, який перебував в Ормузькій протоці.
Після того як їх затримали представники КВІР, МЗС, зокрема Департамент консульської служби та посольство України в Греції, встановили особи українців і підтримували контакт із їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та причетними сторонами, шукаючи способів звільнити моряків.
Нині відомо, що українці залишили територію Ірану й перебувають у безпеці зі своїми родинами. Стан їхнього здоров’я задовільний.
«Ми вдячні колегам-дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника і всім, хто долучився до повернення наших моряків. Це незмінний принцип української дипломатичної служби: Україна не залишає своїх людей», — сказав Тихий.