Уряд спрямував понад 6 млрд гривень на підвищені зарплати вчителям і соцпрацівникам

Кабінет Міністрів України спрямував 6,6 мільярда гривень обласним бюджетам для виплати підвищених заробітних плат працівникам сфери освіти та соціального захисту.

Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Зазначені кошти розподілили між 24 обласними бюджетами. Суму для кожної області розраховували індивідуально — з огляду на потребу в коштах та фінансову спроможність місцевих громад самостійно фінансувати видатки.

Державна компенсація залежатиме від рівня власних доходів кожного регіону: що менший дохід має територія, то більшу частку витрат покриває держбюджет.

Зокрема, для областей та територіальних громад, де ведуться або можливі бойові дії, держава забезпечить 80% необхідних видатків на підвищення зарплат. Для інших місцевих бюджетів із недостатньою фінансовою спроможністю рівень державного покриття становитиме від 50% до 80%.