Ізраїль не дозволяє десяткам українців виїхати з Сектора Гази, попри те, що їх включали до евакуаційних списків

У Секторі Гази лишаються близько 40-50 громадян України та членів їхніх сімей, які не можуть виїхати. Причина — Ізраїль не випускає їх, адже в багатьох із них немає дійсних документів.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у відповіді на запит LIGA.net.

За його словами, більшість із цих людей раніше вже включали до евакуаційних списків, але ізраїльська влада забороняла їм виїхати до України через Єгипет або Йорданію з безпекових міркувань. Річ у тім, що у значної частини цих людей немає дійсних документів, що посвідчують особу чи підтверджують належність до громадянства України, пояснив Тихий.

Нині з українськими громадянами підтримують зв’язок посольство України в Ізраїлі та представництво України при Палестинській адміністрації. Їм надають необхідне консульське сприяння і продовжують роботу з компетентними органами Палестини щодо документування членів сімей українських громадян.

Речник МЗС запевнив, що справа перебуває на контролі департаменту консульської служби МЗС та відповідних закордонних дипломатичних установ.

Нагадаємо, у вересні минулого року Білий дім представив план із 20 пунктів, який на першому етапі передбачає негайне припинення бойових дій у Секторі Гази та звільнення заручників.

Однією з вимог плану було відкриття «Рафаху» — контрольно-пропускного пункту між Єгиптом і Сектором Гази, який був закритим під час бойових дій в анклаві. У лютому цього року КПП відкрили.