Посольство Ізраїлю закликало правоохоронців відреагувати на акцію на майдані Незалежності, де «демонстрували нацистський салют»

Акція проти Маршу рівності на майдані Незалежності
Акція проти Маршу рівності на майдані НезалежностіОлексій Самсонов / hromadske

Посольство Ізраїлю в Україні висловило стурбованість через дії учасників акції об’єднання «Братство», яка відбулася 21 червня на майдані Незалежності в Києві. 

Про це йдеться у заяві посольства Ізраїлю.

Там зазначили, що учасники акції вигукували нацистське вітання та демонстрували нацистський салют. У дипмісії наголосили, що подібні дії паплюжать пам’ять мільйонів жертв нацизму. 

«Сподіваємося на оперативну реакцію правоохоронних органів України відповідно до законодавства України», — зазначили в посольстві.

Нагадаємо, що в Україні чинним законодавством (ст. 436-1 Кримінального кодексу) передбачена кримінальна відповідальність за публічне використання символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.

Що передувало?

21 червня у Києві люди вийшли на ювілейну десяту ходу «КиївПрайд Марш», на якій вимагали офіційного визнання сімей ЛГБТІК+ людей, а також виступали проти ухвалення нового Цивільного кодексу.

Паралельно на майдані Незалежності відбулася акція противників «КиївПрайду». Люди на ній стверджували, що вийшли «на підтримку української сімʼї та проти деградації». 

Як минули дві акції, чи виникли конфлікти між сторонами й що вони вимагали — читайте в нашому матеріалі