TikTok оскаржуватиме в суді законопроєкт про заборону соцмережі в США, якщо його підпише Байден
Соцмережа TikTok звернеться до суду, якщо президент США Джо Байден підпише законопроєкт про заборону або продаж китайського застосунку.
Про це пише Bloomberg.
«Це безпрецедентна угода, укладена між спікером-республіканцем і президентом Байденом», — написав керівник відділу державної політики TikTok в США Майкл Бекерман у службовій записці для американських співробітників TikTok.
Він заявив, що компанія звернеться до суду на етапі підписання законопроєкту, щоб оскаржити його в юридичному порядку.
Бекерман додав, що закон про продаж або заборону є «явним порушенням» прав 170 мільйонів американських користувачів TikTok за Перша поправка Конституції США — це одна з перших десяти поправок, які були прийняті до Конституції США. Вона була прийнята у 1791 році і гарантує свободу вираження, преси, релігії, мирних зборів та право звертатися до уряду через петиціїПершою поправкою і матиме «руйнівні наслідки» для 7 мільйонів малих підприємств, що працюють на платформі короткометражних відео.
«Ми продовжимо боротися. Це початок, а не кінець цього тривалого процесу», — запевнив представник соцмережі.
Своєю чергою головний виконавчий директор TikTok Шоу Чу очолив широкі лобістські зусилля, щоб переконати законодавців у тому, що компанія не становить загрози для безпеки.
Водночас люди, ознайомлені з цим питанням, кажуть, що китайський власник соцмережі ByteDance має намір боротися з американською забороною в суді й «вичерпати всі юридичні дії», перш ніж розглядати питання про продаж компанії.
Що передувало?
Палата представників США 13 березня ухвалила законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у США. Законопроєкт іще чекає на ухвалення в Сенаті. Також угоду може заблокувати Китай.
Згідно із законопроєктом, президент Байден має схвалити продаж, якщо це розв'яже проблеми національної безпеки. Адміністрація президента вважає, що китайське володіння платформою створює серйозні ризики для національної безпеки Сполучених Штатів, зокрема можливість втручання у вибори.
Низка потенційних покупців уже заявила про намір поборотися за купівлю TikTok. Наприклад, ексміністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що вже шукає для цього групу інвесторів, а колишній гендиректор Activision Blizzard Боббі Котік обговорював угоду з потенційними партнерами.
21 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила рішення про заборону або продаж соцмережі в межах схваленого законопроєкту «Про мир через силу у 21 столітті», в якому йдеться, зокрема, про зовнішню допомогу, спрямовану на надання військової підтримки Україні.