Доходи TikTok у США, де застосунок хочуть заборонити, досягли рекордних $16 мільярдів — FT

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоByteDance

Доходи TikTok у Сполучених Штатах досягли 16 мільярдів доларів. Подальшому існуванню цієї соцмережі в США загрожує законопроєкт про заборону китайського застосунку, що наразі проходить через Конгрес.

Про це пише Financial Times з посиланням на ознайомлені джерела.

За словами співрозмовників видання, застосунок, що належить китайській ByteDance, досяг рекордних доходів у США у 2023 році. Зазначені 16 мільярдів доларів підкреслюють масштаб діяльності китайської соцмережі в Штатах.

Як відзначає FT, ByteDance в цілому перебуває на шляху до того, щоб обійти власника Facebook — компанію Meta — як найбільшу у світі корпорацію соціальних мереж за обсягом доходів.

Так, за даними видання, станом на 2023-й валовий дохід ByteDance становив 120 мільярдів доларів, що приблизно на 40% більше, ніж роком раніше. Збільшення відбулося завдяки стрімкому зростанню TikTok, хоча більшість доходів компанія отримує з Китаю.

Доля TikTok у США

Палата представників США 13 березня ухвалила законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у США. Законопроєкт іще чекає на ухвалення в Сенаті. Також угоду може заблокувати Китай.

Згідно з законопроєктом, президент США Джо Байден має схвалити продаж, якщо це розв'яже проблеми національної безпеки. Адміністрація президента вважає, що китайське володіння платформою створює серйозні ризики для національної безпеки Сполучених Штатів, зокрема можливість втручання у вибори.

Як зазначає New York Times, це рішення посилює протистояння між Китаєм і США щодо контролю над широким спектром технологій, які можуть уплинути на національну безпеку, свободу слова та індустрію соціальних мереж.

На тлі цього низка потенційних покупців уже заявила про намір поборотися за купівлю TikTok. Наприклад, ексміністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що вже шукає для цього групу інвесторів, а колишній гендиректор Activision Blizzard Боббі Котік обговорював угоду з потенційними партнерами.